Închide meniul

Dinamo-FCSB 1-0 | Răzvan Oaidă, omul plimbat pe tot terenul! "Postul meu e mijlocaş central!" Mesaj pentru antrenorul Toni Petrea

Antena Sport Publicat: 10 februarie 2021, 20:09

Comentarii
Dinamo-FCSB 1-0 | Răzvan Oaidă, omul plimbat pe tot terenul! "Postul meu e mijlocaş central!" Mesaj pentru antrenorul Toni Petrea

Răzvan Oaidă, în duel cu Diego Fabbrini, în meciul Dinamo-FCSB 1-0, din Cupa României

Răzvan Oaidă a început meciul cu Dinamo ca titular. El a fost folosit ca extremă. Pe parcursul partidei, a fost trecut în centru, apoi a revenit în bandă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Oaidă: "Poziţia mea este mijlocaş central, acolo mă simt cel mai bine"

Oaidă a recunoscut că deciziile tactice ale antrenorului Toni Petrea l-au afectat, dar a preciziat că poate juca pe mai multe posturi şi că o va face oriunde este nevoie. El spune că startul slab al reprizelor a costat-o pe FCSB în meciul cu Dinamo.

"Am început meciul ezitant, apoi ne-am revenit, am dominat. Dar n-am revenit bine de la pauză, ne-au dat gol și am căzut. A fost un obiectiv pentru noi Cupa. Aşa a fost să fie. Trebuie să ne concentrăm pe campionat, asta e important.

Ţinând cont că a fost o perioadă aglomerată, era normal să schimbe jucătorii, să ofere o şansă şi celor care au jucat mai puţin.

Am avut o ocazie foarte mare. Din păcate, nu am controlat mingea cum trebuie. Nu este confortabil să treci dintr-o parte în alta, dar eu încerc să dau totul acolo unde mă pune Mister. Poziţia mea este mijlocaş central, acolo mă simt cel mai bine, dar pot juca pe mai multe posturi", a spus Răzvan Oaidă.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB, până la urmă, să prindă primăvara europeană?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:33
Numele mari aflate pe lista scurtă a lui Chelsea după demiterea lui Maresca! Favoritul e surprinzător
18:24
Oferte pentru Steven Nsimba. Cât cere Universitatea Craiova pentru omul ajuns în dizgrațiile lui Mihai Rotaru
18:02
25 de ani de când Hagi era inclus de L’Equipe în Top 100 jucători din secolul 20. Pe ce loc s-a aflat “Regele”
17:39
Inedit! Csikszereda poate câștiga titlul de “momentul sportiv al anului” în Ungaria
17:14
OFICIAL | Primul transfer al anului din Liga 1!
17:07
Alexandru Dedu, anunț la început de 2026. Și-a anunțat candidatura la șefia Federației Române de Handbal
1 EXCLUSIVStațiunea din România unde Gică Popescu petrece cu familia Revelionul: “Ne simțim foarte bine” 2 Anunțul făcut de UEFA despre Daniel Bîrligea în uiltima zi din an 3 E oficial! Louis Munteanu a semnat cu DC United! 4 EXCLUSIVCristi Borcea, dezvăluire uluitoare. Câți porci a tăiat de Crăciun pentru el și familia lui 5 Primul transfer pe care Gigi Becali îl face în 2026 la FCSB 6 Gică Hagi taie în carne vie la Farul Constanța. Ce jucători dă afară
Citește și