Dinamo – Poli Iaşi 4-1. S-a dezlănțuit ”haita”! Dinamoviștii ajung la patru victorii consecutive în toate competițiile

Gal Dorin Publicat: 11 decembrie 2020, 17:31

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Dinamo este în căutarea victoriei cu numărul patru în toate competițiile

Partida a început cu un ritm scăzut, cu doar trei șuturi pe spațiul porții în prima repriză, din care s-au înscris însă două goluri: câte unul la fiecare poartă.

”Câinii” s-au dezlănțuit însă în repriza a doua, iar Nemec și-a dus echipa în avantaj după o lovitură cu capul. A urmat show-ul lui Paul Anton, care a majorat scorul de pe tabelă cu un euro-gol de la mai bine de 30 de metri. Gueye a închis balul și a marcat după o centrare a lui Sorescu.

Dinamo leagă astfel a patra victorie consecutivă și ajunge la doar 2 puncte de UTA Arad, echipa aflată în acest moment pe locul șase în clasament.

Min. 90+3: Vanzo ratează lovitura de pedeapsă după ce execută foarte slab.

Min. 90+2: Penalty pentru Poli Iași! Calcan ia o acțiune pe cont propriu, iar Ante Puljic îl faultează.

Min. 86: GOOOLLL Dinamo! Magaye Gueye înscrie din centrare după o ieșire greșită a portarului Bosz!

Min. 77: GOOOLLL Dinamo! Paul Anton înscrie cu un euro-gol de la mai bine de 30 de metri.

Min. 59: GOOOLLL Dinamo! Nemec înscrie cu capul după o centrare bună.

Min. 58: Șut frumos al lui Aleix Garcia, dar Boszs e la post și respinge.

Min. 55: Ocazie uriașă pentri ieșeni! Platini șutează în bară, iar Andrei Cristea are șansa de a marca, însă alunecă.

Min. 46: A început repriza a doua.

Min. 45+: S-a terminat prima repriză.

Min. 45: Galben și pentru Onea după un fault la tânărul Borcea, jucătorul lui Dinamo.

Min. 39: Platini primește galben după o intrare tare la Aleix Garcia.

Min. 37: Andrei Cristea cade după o lovitură din partea căpitanului Ante Puljic.

Min. 16: GOOOLLL Dinamo! Deian Sorescu execută precis penalty-ul.

Min. 15: Tânărul Borcea obține penalty pentru Dinamo după ce cade în careu.

Min. 5: GOOOLLL Poli Iași! Platini înscrie cu un șut superb.

Update 20:30: A început meciul din ”Ștefan cel Mare”.

Dinamo – Poli Iași, LIVE TEXT, 20:30

Echipele de start:

Dinamo:Tomas – Sorescu, Puljic, Bejan, Grigore – Răuță, Anton – Garia, Borcea, Fabbrini – Nemec

Poli Iași: Bosz – Baxevanos, Bușu, Frăsinescu, Onea – Passaglia, Cristea, de Iriondo – Calcan, A. Cristea, Platini

Clubul ieșean, pe de altă parte, vine după înfrângerea cu CFR Cluj iar antrenorul Daniel Pancu a declarat că este posibil ca echipa sa să aibă nevoie de un șoc pentru a se trezi, referindu-se la demisia sa de pe banca tehnică.

Chiar și rezultatele directe sunt de partea dinamoviștilor. Poli Iași nu a mai câștigat pe terenul ”câinilor” în ultimele două decenii.

20:35 LIVE TEXTFarul – Sepsi 0-3. Safranko a reușit hattrick-ul! Echipa lui Gică Hagi, umilită de covăsneni în prima repriză 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” 19:49 „E o problemă! Sunt trist!” Daniel Pancu, verdict despre situația de la Rapid! Ce a spus despre comunicatul lui Dan Șucu 19:35 Andrey Rublev este primul finalist al turneului de la Madrid! L-a învins pe Taylor Fritz după doar 72 de minute 19:12 „Rapidismul ăsta..” Daniel Niculae, replică ironică după comunicatul lui Dan Șucu! Ce a postat pe rețelele de socializare 19:00 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu de la Miami. Verstappen, primul în antrenamente. Calificările de la sprint, de la 23:15 18:53 Ioan Ovidiu Sabău, iureş la conferinţa de presă: „S-a luat legătura cu Şumudică! Ăsta-i adevărul!” 18:42 Thomas Tuchel poate rămâne la Bayern Munchen! Un nou „caz Xavi” în fotbalul mondial. Anunțul făcut de antrenorul bavarezilor 18:23 Ora la care joacă Bernadette Szocs cu Natalia Bajor, exclusiv în AntenaPLAY, la Saudi Smash 2024. Programul complet al româncelor Vezi toate știrile