Dinamo – Voluntari 3-0. ”Câinii” nu o iau la Valle. Spaniolul, ținut rezervă de Contra, a fost omul meciului

Gal Dorin Publicat: 20 noiembrie 2020, 18:20

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Borja Valle a făcut spectacol cu Voluntari

După o primă repriză albă, cele două echipe au început în forță repriza secundă. Ambele formații au lovit bară.

Dinamo s-a descătușat după aceea, Paul Anton a înscris în minutul 60, din pasa lui Borja Valle, care a fost și omul meciului. Spaniolul a reușit apoi dubla, în minutele 67 și 87.

Dinamo – Voluntari 3-0

Min. 93: Final de meci.

Min. 87: Goool Dinamo! Borja Valle își demonstrează valoarea și marchează pentru 3-0.

Min. 69: Oaspeții cer lovitură de la 11 metri, dar Hațegan lasă jocul să continue.

Min. 67: Goool Dinamo! Borja Valle majorează diferența cu un șut din careul mic.

Min. 60: Goool Dinamo! Paul Anton deschide scorul cu un șut din interiorul careului.

Min. 59: Bară pentru Dinamo! Nemec lovește transversala cu o lovitură de cap.

Min. 53: Dinamoviștii reușesc să marcheze prin Nemec, după un șut al lui Anton, dar atacantul ”câinilor” era în offside.

Min. 52: Dinamo răspunde prin șutul lui Borja Valle, care se duce însă pe lângă poartă.

Min. 47: Bară pentru Voluntari. Ricardinho șutează periculos, dar portarul gazdelor este salvat de bară.

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45+1: Pauză.

Min. 37: Ocazie pentru Dinamo. ”Câinii” au trecut pe lângă deschiderea scorului. Șutul lui Sorescu a fost reținut de portarul oaspeților.

Min. 24: Ocazie pentru Voluntari. Mailat ratează șutul după o pasă excelentă a lui Grădinaru.

Min. 19: Nemec ratează singur cu portarul, dar atacantul lui Dinamo era în offside.

Min. 1: A început meciul.

Dinamo – Voluntari: Echipe de start

Dinamo: Mejias – Sorescu, Puljic, Ehmann, I. Lopez – J. Camara, P. Anton, J. Gol, Fabbrini – Măgureanu, Nemec
Rezerve: Hinojo, R. Grigore, A. Ba, B. Valle, Crețu, V. Achim, A. Garcia, Bani, M. Gueye
Antrenor: Cosmin Contra

FC Voluntari: Râmniceanu – Grădinaru, Balaur, Achim, Al. Vlad – Borțoneanu, P. De Lucas, I. Gheorghe – Mailat, Sanchez, Lopes
Rezerve: Rodriguez, Puel, Kocic, Miranda, Armas, Armaș, Al. Ilie, V. Mihai, A. Popa, I. Stoica
Antrenor: Mihai Teja

Meciul va fi condus la centru de Ovidiu Hațegan. Acesta va fi ajutat la cele două linii de Sebastian Gheorghe și Radu Ghinguleac.

Știrea inițială.

Dinamo continuă să se confrunte cu un număr extraordinar de mare de probleme pe toate planurile posibile pentru un club sportiv. Jucătorii sunt neplătiți de luni de zile, staff-ul tehnic își dă demisia, iar Cosmin Contra este pe picior de plecare.

Echipa din ”Ștefan cel Mare” a remizat acasă cu Astra, dar nu a fost un meci în care elevii lui Contra au reușit să își impună o idee de joc.

FC Voluntari a avut un start excelent de sezon, dar a mai scăzut ritmul în ultima perioadă. Ilfovenii vin la rândul lor după trei înfrângeri în ultimele patru runde, dar au oprit seria negativă etapa trecută atunci când i-au învins pe teren propriu pe cei de la Poli Iași, scor 4-0.

11:19 Mihai Rotaru a dezvăluit, chiar înainte de Universitatea Craiova – FCSB, ce obiectiv i-a trasat lui Costel Gâlcă 10:50 LIVE VIDEORomânii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Eduard Ionescu joacă ACUM, în AntenaPLAY 10:48 Foto„Wow!” Fiica lui Marius Şumudică, şedinţă foto spectaculoasă. Sarah le-a aprins imaginaţia fanilor cu o apariţie electrizantă 10:40 „Dacă mi-ar da 35.000 de euro, tot aş zice nu!” Fostul campion cu FCSB îl refuză categoric pe Gigi Becali 10:19 Marius Lăcătuş, semnal de alarmă pentru CSA Steaua! Mesaj categoric despre situaţia echipei: „Fanii vor fi alături de FCSB!” 10:02 Marius Şumudică, anunţ despre gafa de proporţii făcută de Ianis Hagi înainte de EURO 2024: „Nu ştiu de cine a fost sfătuit” 9:55 Finală de vis la turneul de la Madrid! Iga Swiatek şi Aryna Sabalenka se vor lupta pentru trofeu 9:43 „Vor dispărea în mediocritate şi Max Verstappen va pleca!” Fratele lui Michael Schumacher anunţă dezastrul la Red Bull 9:36 Afacerea de lux cu care Ionuţ Chirilă a dat lovitura! Cristi Borcea i-a devenit client: „Vând foarte scump!” 9:09 „Ar fi putut juca la Bayern, cu Real Madrid!” Fanii îl cer pe Radu Drăguşin titular, după ce a fost din nou „uitat” pe bancă Vezi toate știrile