Toate cheltuielile deplasării vor fi suportate de patronul echipei antrenate de Mircea Lucescu. Mai mult, banii strânși din vânzarea de bilete vor ajunge în conturile lui Dinamo. Din ei s-a putea plăti suma care le lipsește alb-roșiilor pentru a-și plăti datoriile și a obține licența pentru sezonul viitor.
Cazuri de Covid-19 în lotul lui Dinamo
"Eu nu ştiu dacă e suficient numai meciul ăsta. Trebuie să mai şi jucăm, aşa că suntem aici pentru a ne folosi de acest prilej, pentru a ne întâlni cu o echipă valoroasă, echipă care joacă în Champions League. Ne măsurăm forţele cu ei, să vedem pe unde suntem şi să avem acumulări. În acelaşi timp, e şi o relaţie sentimentală între noi şi Dinamo Kiev prin domnul Mircea Lucescu, cel care a mediat această acţiune a noastră", a declarat Gigi Mulțescu pe aeroport.
Dinamoviștii nu au putut pleca în formulă completă. Vlad Achim a fost testat pozitiv cu Covid-19 și a rămas în izolare. Mulțescu s-a ferit să anunțe dacă au mai fost depistați și alți jucători infectați.
"Bejan şi Răuţă au făcut antrenament cu mine azi dimineaţă. Ieri au fost… S-a făcut testarea şi a apărut pozitiv Achim, care a şi rămas acasă şi nu mai ştiu… încă cineva. Dacă am spus unul… nu mai contează. Îl înlocuim. Filip e accidentat, nu a mai jucat de la meciul cu Iaşi. Ceilalţi au rămas acasă, se recuperează, fac antrenament.
Am trăit situaţii de acest gen, grele, la limită. Cu pandemie, cu carantină, de astea, dar am reuşit să le rezolvăm. Acum nu mai e timp prea mult. E Dinamo. Dacă era altă echipă, e clar că nu mă expuneam. Măcar ca experienţă sunt mai bogat decât ceilalţi antrenori. Nu vreau să ne încărcăm cu energie negativă şi cu lucruri care ne strică moralul. Cred că o rezolvăm. Sunt obstacole, trebuie să trecem şi de pandemie", a mai spus antrenorul lui Dinamo.
Au existat zvonuri că nu mai puțin de șapte jucători de la Dinamo au coronavirus. Printre aceștia și Ante Puljic.
- Dinamo joacă mâine cu Dinamo Kiev
- Alb-roșiii nu au putut pleca în Ucraina în formulă completă
- WTT Champions Yokohoama 2026 se vede în AntenaPLAY (4-9 august)
- AC Milan - Inter, e pe 5 august, de la ora 14:05, în AntenaPLAY
- De ce Marius Măldărăşanu nu ar accepta să lucreze cu Gigi Becali: „Nu vreau să spun nişte lucruri”
- Meci dramatic pentru Darius Olaru în preliminariile UCL! Gol în prelungiri de la o echipă care ajungea sezonul trecut în optimi
- Gigi Becali intervine în disputa Florin Tănase – Marius Baciu: „Să îşi vadă de treabă şi să joace fotbal”
- Halucinant. Infantino, acuzat de șantaj de președintele unei federații: „Ni s-a spus că sprijinirea lui Infantino…”
- INTER – AC MILAN LIVE VIDEO 14:05 pe AntenaPLAY. Marele derby se dispută în Australia. Echipele probabile

































