Suporterii "câinilor" nu pot urmări meciul din tribună, din cauza pandemiei, dar au făcut deplasarea la Constanţa. Le-au făcut o surpriză jucătorilor şi au oferit un show pirotehnic.
Dinamoviştii din PCH au aprins torţe şi fumigene
"NE ȚINEM ÎN VIAȚĂ UNII PE ALȚII ȘI ÎMPREUNĂ ȚINEM ÎN VIAȚĂ DINAMO!
Cosmin Contra le-a pregătit jucătorilor o surpriză înainte de meciul de astăzi. I-a dus la Lake View pentru un moment de relaxare. Numai că acolo este și cartierul general al DDB Constanța. Când au ieșit pe balconul dinspre lac, băieții au fost întâmpinați de un show pirotehnic și de cântecele de încurajare ale câinilor din DDB.
Întâlnirea s-a încheiat cu celebrul salut dintre galerie și jucători, care a răsunat peste tot lacul Tăbăcăriei", se anunţă în comunicatul PCH.
Dinamo este pe penultimul loc în Liga 1. De la venirea lui Cosmin Contra, alb-roşiii au învins-o numai pe Gaz Metan mediaş şi are un singur punct avans faţă de Astra. "Guriţă" se teme de faliment.
”Dinamo trebuie să aibă un stadion nou. Steaua are, Rapid va avea, Arcul de Triumf este un stadion cochet, nou. Dinamo trebuia să aibă stadion, ar fi putut avea stadion nou, care să fie inaugurat în primăvară.
Toți dinamoviștii trebuie să se gândească la faptul că Dinamo va ajunge până la urmă la faliment, dacă nu se va construi un stadion și o bază noi.
Asta indiferent de cineva va fi patron, dacă este Pablo Cortacero sau vor veni alți investitori. Dacă stadionul și baza nu se vor construi în viitor, eu cred că falimentul este unica opțiune”, a declarat, în această săptămână, Cosmin Contra.
- Suporterii au făcut deplasarea la Constanţa
- Viitorul - Dinamo, 21:00, LIVE TEXT pe AS.ro
- Marele Premiu al Olandei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21-23 august
- Meciurile României din Liga Naţiunilor sunt exclusiv pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Arnold Garita a ajuns la București și e gata să dea totul pentru FCSB: „Acesta e obiectivul”. Mesaj categoric pentru Bîrligea
- Victor Pițurcă i-a dezvăluit lui Gică Hagi avantajul României cu Suedia: „Eu știu cum merg lucrurile”
- Oficial. Anunț uriaș făcut de Barcelona: Sergio Busquets se întoarce la club după trei ani
- Imaginea anului: puștiul de 18 ani de la Lens, singur pe tunel în timp ce colegii ridicau trofeul deasupra capului
- Gică Hagi, cuvinte mari despre David Popovici: „E o sursă de inspirație, asta vreau și eu la echipa națională!”


































