"Înainte să fie pasionat de golf, Donald Trump știa tot ce mișcă în tenis. L-am cunoscut la US Open, era fascinat de meciurile mele.
Ulterior, la o întâlnire la el acasă, în Florida, mi-a mărturisit că îi plăceau cel mai mult urcările mele la fileu și momentele când mă certam cu arbitrul.
Ilie Năstase a jucat tenis cu Donald Trump
Ne-am împrietenit rapid și m-a invitat de multe ori la casa lui din Delray Beach, Florida, unde avea un mini-complex cu terenuri de tenis.
Am jucat de câteva ori acolo, cu el, cu alte celebrități. Se descurca foarte bine”, a spus Ilie Năstase, pentru Digi Sport.
Năstase a avut evoluţii remarcabile la Flushing Meadows. În 1972 a cucerit trofeul, iar trei ani mai târziu s-a oprit în sferturi. Imediat după, la ediţia din 1976, a fost eliminat în semifinale de suedezul Bjorn Borg.
- Năstase a fost primul lider din circuitul ATP
- Preşedintele SUA a jucat tenis împotriva jucătorului român
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- LPF, omagiu pentru Aaron Boupendza la meciurile din Liga 1! Anunțul făcut de oficiali
- Jurnaliştii din China, scandalizaţi după decizia luată în urma morţii lui Aaron Boupendza
- Cosmin Olăroiu şi-a aflat adversara din finala Ligii Campionilor Asiei 2
- Preşedintele Gabonului, mesaj după moartea lui Aaron Boupendza
- Rapid, primul mesaj după moartea lui Aaron Boupendza: „Va rămâne mereu în amintirea noastră”