Închide meniul

Dorin Șerdean a răbufnit după ce a fost agresat de suporteri: ”E strigător la cer, Dinamo nu e sat fără câini!”

Gal Dorin Publicat: 18 decembrie 2020, 10:32

Comentarii
Dorin Șerdean a răbufnit după ce a fost agresat de suporteri: ”E strigător la cer, Dinamo nu e sat fără câini!”

Dorin Șerdean, președintele executiv al lui Dinamo, a vorbit despre incidentele cu suporterii de la meciul cu CFR Cluj

Oficialul lui Dinamo a recunoscut că a fost agresat de fani, dar a precizat și că a luat deja măsuri împotriva acestora, depunând o plângere oficială la poliție. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dorin Șerdean i-a amenințat la rândul lui pe suporteri și a precizat că lucrurile nu vor rămâne nerezolvate. 

Dorin Șerdean: ”Îi voi da pe mâna poliției pe acei indivizi!”

”Este strigător la cer ceea ce mi s-a întâmplat aseară la stadion, iar lucrurile nu vor rămâne aşa deoarece voi cere ajutorul poliției. Îi voi da pe mâna poliției pe acei indivizi, nu are rost să le dau acum numele public. M-au luat că ei sunt la Dinamo din 2000 şi că îmi arată ei.

(…) Am facut plângere la poliție şi pentru alte acțiuni facute de acești fani la adresa mea şi voi face şi după evenimentele de aseară. 

(…) Încă de la început am avut probleme la stadion. Nu eram lăsat să intru. Dar cei de la poartă nu îmi spuneau cine a dat ordinul ăsta. L-am sunat pe domnul Eftimescu, iar el îmi spunea că nu știe nimic despre o asemenea decizie. Evident că am intrat, dar apoi am avut alte probleme. O să vedeti că poliția o să intre puternic pe fir pentru că Dinamo nu e sat fără câini”, a explicat Dorin Șerdean.

Reclamă
Reclamă

Dorin Șerdean: ”Eu am vrut să ajut Dinamo”

Mai mult, oficialul a răbufnit și a explicat că primele oferite de suporteri sunt de fapt date cu titlu de împrumut către club și că nici el, la fel ca toți cei de la Dinamo, nu și-a cerut salariul pentru a ajuta echipa.

”Eu am vrut să ajut Dinamo, nici eu nu mi-am luat salariul. Tot se vorbește de prime date de suporteri. Este de apreciat acest gest, dar vreau să stiti că acele prime sunt date către club sub titlu de împrumut, iar scadența este până la 31 ianuarie 2021. 

Însă actele de aseară făcute la adresa mea nu vor rămâne asa. Sunt conducător la Dinamo şi vreau să ştiu și eu cum au intrat acei suporteri pe stadion? Cine le-a dat lor voie?”, a tunat Dorin Șerdean într-o intervenție pentru ProSport.

Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe paginile www.as.ro/live și www.as.ro, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale ale emisiunii pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:00
Decizia conducerii Rapidului în privinţa lui Kader Keita, după accidentul produs de jucătorul giuleştenilor!
17:24
Afacerea de zeci de milioane de euro pe care Gică Hagi i-o lasă fiicei lui
17:23
România şi-a aflat adversarele de la Billie Jean King Cup! Cu cine se vor înfrunta tricolorele
17:15
Procurorii nu sunt de acord cu decizia controlului judiciar în cazul lui Kader Keita! Ce vor cere în instanţă
16:59
Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina
16:57
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 5 martie
1 UPDATEKader Keita a primit control judiciar, femeia lovită ar fi intrat în comă! 2 “Îl dau imediat!” Gigi Becali şi-a dat acceptul pentru transfer. Ce club uriaş îl vrea pe jucătorul FCSB-ului 3 Gestul uriaş făcut de Cosmin Olăroiu pentru 10 elevi români blocaţi în Dubai, la 5.000 km de casă 4 Gigi Becali a anunţat despărţirea de un jucător de la FCSB: “M-a costat 400.000, nu a jucat nimic, nimic” 5 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 6 Era Kader Keita băut şi drogat în momentul accidentului? Au venit rezultatele
Citește și