Jurnalistul Fabrizio Romano anunță că Higuain s-a înțeles deja cu formația nord-americană și va ajunge în curând în SUA pentru a semna contractul și a se alătura echipei.
ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ
I can confirm via a source that Gonzalo Higuain will arrive in Miami this evening and will immediately quarantine before joining #InterMiamiCF. https://t.co/1SLC8IoDkK
— Felipe Cardenas (@FelipeCar) September 10, 2020
Jucătorul argentinian a ajuns la Juventus în vara anului 2016, dar nu a reușit să se integreze niciodată într-un mod eficient. Chiar dacă a fost adus pentru 90 de milioane de euro, Higuain a fost împrumutat pe rând la Chelsea și Milan, de unde clubul a încasat 18 milioane de euro.
Reclamă
Recomandări
- Gonzalo Higuain a ajuns la Juventus în 2016
- Echipa Inter Miami este patronată de David Beckham
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
Citește și:
- Gigi Becali îl va suna pe Daniel Bîrligea, după egalul cu Universitatea Craiova. Ce l-a nemulțumit: „E zero”
- „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă”
- „Se dădeau trei zile libere”. Mihai Rotaru, reacție savuroasă după ratarea oltenilor din meciul cu FCSB
- Jucătorii lui Olympiacos s-au dezlănțuit, după ce au câștigat titlul în Grecia. Imagini de senzație cu starul echipei
- Ce se întâmplă cu Horațiu Moldovan, după ce Sassuolo a promovat în Serie A. Anunțul italienilor