”E o competiție, nu pictură!” Mihai Stoichiță l-a lăudat pe Adi Mutu după meciul cu Malta. Ce a spus despre Mirel Rădoi

Gal Dorin Publicat: 13 octombrie 2020, 19:57

Comentarii
”E o competiție, nu pictură!” Mihai Stoichiță l-a lăudat pe Adi Mutu după meciul cu Malta. Ce a spus despre Mirel Rădoi

Mihai Stoichiță

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

România U21 a învins cu 4-1 selecționata similară a Maltei. Mihai Stoichiță a avut doar cuvinte de laudă după meci despre munca lui Adrian Mutu la echipă și presiunea prin care au trecut toți tricolorii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nu am avut așa de multe emoții, normal că stres ai pentru că e competiție, nu pictură
vreau să îl felicit pe Adi Mutu și pe colaboratori pentru că au făcut o echipă foarte bună, 
e o plăcere să conduci de pe margine astfel de băieți, extrem de receptivi, extrem de talentați.

Ce e foarte important este că Adi poate să facă o treabă foarte frumoasă și în meciul cu Danemarca și să ne califice la Europene”, a precizat directorul tehnic al FRF.

Mihai Stoichiță, despre presiunea pusă pe tricolori

Stoichiță a vorbit și despre presiunea pusă pe ambele reprezentative după cele două înfrângeri ale națioanalei mari și despre modul în care a abordat Adi Mutu situația.

”A fost o presiune, eu am încercat împreună cu Adi să o folosim, ba chiar discursul motivațional a fost despre repararea imaginii fotbalului românesc

Reclamă
Reclamă

Chiar dacă oricine poate să spună că nu am jucat cu o echipă bună, dar ne-am creat vreo 10-11 ocazii clare de gol”, a declarat Mihai Stoichiță.

Mihai Stoichiță îi ia apărarea lui Mirel Rădoi

Întrebat dacă mai vrea să antreneze, directorul tehnic al Federației Române de Fotbal a răspuns că sunt mulți antrenori tineri și de valoare, printre ei și selecționerul Mirel Rădoi.

”Vremea mea a trecut! 4 ani și ceva sunt de când am antrenat ultima oară. Îți este dor, dar trebuie să fii și realist și să îți dai sema că avem antrenori tineri foarte buni, cu toate criticile care sunt și răutățile care se fac împotriva lor

Reclamă

Mă duc și eu să mai stau de vorbă cu Mirel, să îl încurajez, înțeleg că astăzi a fost și președintele, l-a încurajat, se poate să fie doar două sincope aceste două jocuri”, a declarat Mihai Stoichiță pentru Pro X.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:25 15 iun.

LIVE VIDEOOlanda – Japonia 2-1. ACUM pe Antena 1 și AntenaPLAY. Repriză spectaculoasă, cu trei goluri în 13 minute

0:18 15 iun.

“Aş fi vrut să-mi trag un pumn”. Jurgen Klopp, reacţie savuroasă după Germania – Curacao 7-1. Ce i-a spus lui Nagelsmann

23:21

U Cluj, întăriri de la CFR Cluj! Transferul plănuit de vicecampioana României

23:01

Cinci lucruri după Germania Curaçao 7-1, meciul cu cel mai emoționant moment de la Mondial

22:55

Germania a intrat în istorie după 7-1 cu Curacao. Performanţa cu care bate Brazilia

22:50

Suedia – Tunisia LIVE VIDEO (05:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Duel echilibrat în Grupa F

1 Revenire la FCSB. Se întoarce după trei luni! Gigi Becali a bătut palma cu el 2 O recunoşti? Prezenţă scandaloasă la inaugurarea bisericii de 10 milioane de euro a lui Gigi Becali 3 VideoN-a durat mult! Noua regulă din fotbal a fost „ocolită”: tactica genială cu care a păcălit arbitrul 4 Universitatea Cluj a dat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Jucătorul a fost prezentat oficial 5 Record absolut în Australia – Turcia! Nestory Irankunda a intrat direct în istorie 6 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic
Citește și