FC Viitorul Constanţa anunţă transferului jucătorului spaniol Jose Miguel Castaneda Macho 'Josemi', care a semnat un contract valabil pentru trei ani cu echipa noastră. Bine ai venit Josemi şi mult succes în tricoul negru-albastru", precizează declaraţia de pe site-ul echipei.
În vârstă de 22 de ani, spaniolul este al treilea iberic din lotul formaţiei constănţene.
Echipa caută întăriri după un start de sezon deloc de invidiat. În prima etapă, formaţia de la malul mării a făcut egal, 1-1, cu UTA Arad. Mai apoi, a urmat înfrângerea la scor de neprezentare, 0-3, în faţa FCSB-ului pe Arena Naţională.
Viitorul Constanţa devine unul spaniol
Echipa lui Gigă Hagi are trei fotbalişti spanioli în lot şi încă cinci conaţionali cu Sergio Ramos în staff-ul tehnic.
Josemi va fi al treilea jucător după fundaşul Angel Ortega Martinez şi atacantul Vitor Hernandez.
Staff-ul tehnic cuprinde cinci iberici: Antrenorul principal, Ruben de la Barrera, secunzii, Francisco Beltran, Ivan Llaurado şi Pere Romeu Sunyer, precum şi preparatorul fizic Antonio Caballero.
- Viitorul are un nou antrenor, spaniolul Ruben de la Barrera
- Constănţenii au doar un punct după primele două etape
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Gigi Becali a dat verdictul în privința “legii Novak” după decizia lui Nicușor Dan: “Nu poate face ce vrea el”
- “O dată la 100 de ani!” Florin Prunea, categoric după AEK Atena – Universitatea Craiova 3-2: “Nu poţi”
- A auzit de interesul lui Dinamo pentru George Pușcaș și a reacționat: “Mi-e teamă de un singur lucru”
- Patronul lui AEK Atena, în extaz după victoria dramatică cu Universitatea Craiova: “Nu este doar meritul nostru”
- “Imagini șocante”. Reacția presei din Grecia după eșecul dramatic al Universității Craiova cu AEK Atena































