Închide meniul

“A cerut un contract mai lung!” Mirel Rădoi, dat de gol chiar de omul său de încredere. Cum au decurs negocierile cu Răzvan Burleanu

Dragoș Vasile Publicat: 27 noiembrie 2021, 22:15

Comentarii
A cerut un contract mai lung! Mirel Rădoi, dat de gol chiar de omul său de încredere. Cum au decurs negocierile cu Răzvan Burleanu

Profimedia

Cum au decurs negocierile dintre Mirel Rădoi şi Răzvan Burleanu

Deşi a anunţat că nu va mai rămâne la echipa naţională, Mirel Rădoi a fost dispus să rămână pe banca României. Totuşi, Răzvan Burleanu nu i-a putut satisface cerinţele, astfel că selecţionerul va pleca la finalul lunii, când îi expiră contractul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dezvăluirea a fost făcută de Nicolae Dică, secundul lui Rădoi de la echipa naţională.

“Vineri (n.r. – săptămâna trecută) a fost discuția FRF – Rădoi. Nu s-a ajuns la niciun consens. Mirel a cerut un contract mai lung, nu pe 6 luni, cât ține Liga Națiunilor. Nu vreau să spun mai multe… E normal să vrea un contract mai lung, pe 2 ani, 4 ani. Am văzut că apoi i s-a oferit lui Hagi pe 4 ani.

Poate dacă terminam pe 2, Mirel rămânea. Eu și în situația de față i-am zis de mai multe ori să continue. Dar nu decid eu pentru el”, a declarat Nicolae Dică pentru telekomsport.ro.

Edi Iordănescu, propus ca selecţioner după refuzul lui Dan Petrescu

Recent, şi Dan Petrescu l-a refuzat pe Răzvan Burleanu, după Gică Hagi şi Răzvan Lucescu. E a treia oară când „Bursucul” refuză oferta FRF. Nici patronul Neluţu Varga nu a vrut să-l lase să plece de la CFR Cluj.

Reclamă
Reclamă

Astfel, Edi Iordănescu e propus ca selecţioner de Mihai Stoica, managerul general al FCSB.

„Îl văd ca pe un workaholic, ca pe un om care să muncească zi de zi, pentru că îi place şi e pregătit pentru această meserie, dar îl văd şi ca selecţioner. Are un discurs foarte bine structurat şi în niciun caz nu se poate ca Edi să nu se impună în faţa unui jucător, chiar dacă vorbim despre Chiricheş sau Stanciu. Cred că s-ar potrivi.

Un alt aspect extrem de important este cum pregăteşte jocurile, în funcţie de adversar, iar aici analizele pe care le făcea şi care îmi sunt proaspete în minte erau…nu pot să vorbesc decât la superlativ despre modurile în care prgătea jocurile. Un aspect foarte important esrte discursul în faţa jucătorilor şi este un motivator de excepţie. Cred că e o idee bună pe care o au cei de la FRF”, a declarat Mihai Stoica pentru telekomsport.ro.

Reclamă

„Are un campionat, a antrenat, vorbeşte bine. Tata e lângă el”, crede şi Mircea Rednic, antrenorul lui Dinamo.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:35
Billel Omrani s-a întors în fotbalul românesc. Cu ce echipă a bătut palma
14:00
Clubul vizat de dosarul meciurilor aranjate a dat afară toţi jucătorii. Mesajul postat de club
13:34
E oficial. Bănel Nicoliţă a semnat un nou contract la 41 de ani
13:07
Anunţul făcut de Sepsi după ce numele clubului a apărut în dosarul blaturilor
12:46
Revenire importantă în lotul FCSB pentru meciul cu UTA Arad. Anunţul lui Meme Stoica
12:01
Detalii şocante despre blaturile din România, după percheziţii. Antrenorul recunoaşte: “Mi s-a cerut să-i lăsăm să ne bată”
1 Transfer la Universitatea Craiova. A fost anunţat oficial 2 Blaturi pentru pariuri în fotbalul românesc. Percheziţii în Bucureşti şi în şase judeţe 3 Meme Stoica, atac la dinamovişti: “O să se predea ca să nu intrăm noi în play-off?” Ce mesaj are pentru Kopic 4 Marius Ştefănescu, aproape de revenirea în Liga 1 după ce a rămas fără echipă! Formaţia cu care negociază 5 Anunţul lui Giuseppe Marotta despre plecarea lui Cristi Chivu şi venirea lui Simeone 6 Gino Iorgulescu, declaraţie surprinzătoare: “Dacă FCSB nu ajunge în play-off, toate cluburile au de pierdut”
Citește și