Anghel Iordănescu face scut în jurul lui Mirel Rădoi
”Tata Puiu” este de părere că Federația Română de Fotbal ar trebui să îi prelungească contractul lui Mirel Rădoi. Anghel Iordănescu are încredere deplină în Mirel Rădoi, deși consideră că a greșit când și-a anunțat plecarea de la echipa națională.
”Dacă el a făcut o greșeală nepermisă să anunțe încă de acum o lună jumătate că după cele două meciuri va pleca… din punctul meu de vedere s-a greșit. Atunci când au discutat, trebuiau să discute de un pachet.
Contractul să fi fost prelungit automat dacă se ajunge la baraj. Știu că cel puțin din punctul meu de vedere, cam așa îmi făcea Mircea Sandu mie. Dacă nu mă calificam la sfârșitul jocurilor din grupă, eram PA. Dacă mă calificam, continuam.
Dacă eram președintele FRF, dar nu sunt și nu voi fi, eu nu-l dădeam afară pe Rădoi. Nici măcar în situația asta. Eu îi făceam un contract nou. În momentul de față, Rădoi este omul care a dus acești jucători tineri la echipa națională, a lucrat cu toți.
Este singurul în momentul de față care cunoaște exact tot ce mișcă în fotbalul românesc. Dacă era disponibil Gică Hagi sau Dan Petrescu, mă mai gândeam. În momentul de față aș merge cu Mirel Rădoi. Abia acum a devenit un antrenor foarte bun”, a declarat Anghel Iordănescu pentru digisport.ro.
Mihai Stoica sare în apărarea lui Mirel Rădoi
Mihai Stoica a pus la zid contestatarii lui Mirel Rădoi. Managerul general de la FCSB este de părere că selecționerul a fost criticat pe nedrept după România – Islanda 0-0.
Ăștia care zic că a greșit și d-aia s-a făcut egal vor să credem că, la cornere, Toșca îi zicea lui Tase “frate, dar și Mirel ăsta, cum să zici că pleci… uite, nu mă pot concentra la această lovitură de colț care simt că va fi executată excelent pe scurt și o vei devia…”
Așa e când unii vorbesc doar ca să se audă vorbind. Logica pentru ei e ca suportul pentru tacâmuri. Îl ai, nu-l ai, tot le folosești. În schimb, contează ce mănânci. Doar că nu pentru toți”, a transmis Mihai Stoica pe rețelele de socializare.
- Anghel Iordănescu face scut în jurul lui Mirel Rădoi
- Ce spune ”Tata Puiu” despre situația selecționerului
- Cupa Mondială Echipe Mixte 2025 e live în AntenaPLAY (30 noiembrie - 7 decembrie)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ciprian Marica, glumă sau “săgeată” spre Mircea Lucescu? “Are 80 de ani și ține locul ocupat”
- Cristi Borcea surprinde! Pe cine vede viitor selecționer al naționalei României
- Mesaj sublim al tricolorilor de 1 decembrie. Hagi, Rațiu, Man, Drăguș – la unison: “La mulţi ani, România!”
- Ce amenzi dă Mircea Lucescu la naționala României. Alibec a dat din casă: “Nici nu te mai primește”
- Adi Popa le dă doar 6% şanse tricolorilor să meargă la Mondial! Ce a spus înaintea barajului cu Turcia
































