Închide meniul

Adrian Mutu, discurs cu mâna la inimă în faţa jucătorilor României U21. "Băi, băieţi… vă spun asta din tot sufletul"

Antena Sport Publicat: 28 martie 2021, 8:22

Comentarii
Adrian Mutu, discurs cu mâna la inimă în faţa jucătorilor României U21. "Băi, băieţi… vă spun asta din tot sufletul"

Discursul lui Adrian Mutu

"Aţi făcut exact ce trebuia să faceţi. Sunt mândru de voi, aţi dat totul. Ceea ce îmi place cel mai tare este spiritul ăsta al vostru. Unitatea pe care o aveţi este ceva deosebit şi vă face speciali ca echipă. Să nu o pierdeţi niciodată! 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Am văzut-o la băieţii care erau pe teren, dar şi la cei de pe bancă. Mai aveau puţin şi intrau pe teren, în ultimele minute. Bă, băieţi, ăsta e spiritul vostru. Chiar sunt mândru că sunt antrenorul vostru, vă spun din tot sufletul asta. Felicitări!", le-a transmis Adi Mutu jucătorilor (vezi VIDEO, minutul 01.46).

Bucuria României U21 după victoria în faţa Ungariei U21

Înainte de discursul de la hotel, Adrian Mutu a luat parte la bucuria de nedescris de la finalul meciului. Din piepturile jucătorilor noştri a răsunat Ciuleandra, chiar dacă de această dată fanii nu au mai fost alături. 

Alexandru Măţan, jucătorul meciului, a fost ridicat pe umeri de ceilalţi colegi. El a fost cel care a dat tonul revenirii, cu o execuţie minunată, aproape de vinclul porţii gazdelor. 

Reclamă
Reclamă

Cum se califică România U21 în sferturile Euro 2021

Victorie cu Germania. Ca să nu mai depindă de niciun calcul, tricolorii trebuie să învingă în ultimul meci al grupei.

Egal cu Germania. În acest scenariu, lucrurile se complică. Dacă Olanda învinge Ungaria, echipă fără şanse de calificare, vom avea trei echipe cu câte 5 puncte: România, Germania şi Olanda. Se va face un clasament în care vor conta meciurile directe. Toate sunt egale, la fel şi golaverajul, astfel încât vor fi decisive golurile marcate!

  • România – Germania 0-0. Tricolorii vor termina pe locul trei, în spatele Olandei şi al Germaniei.
  • România – Germania 1-1. În acest caz, va fi egalitate perfectă şi la clasamentul în trei şi vor fi luate în calcul şi meciurile cu Ungaria. Germania se califică. Noi trebuie să sperăm că Olanda câștigă doar cu 1-0.
  • România – Germania 2-2. Ne calificăm de pe locul al doilea, în spatele Germaniei.

Înfrângere cu Germania. În acest scenariu, Olanda trebuie să piardă meciul cu Ungaria sau să facă egal.

Reclamă

Clasament Grupa A

  • 1. Germania 4p (4-1)
  • 2. România 4p (3-2)
  • 3. Olanda 2p (2-2)
  • 4. Ungaria 0p (1-5) 
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va impune Louis Munteanu la Valencia, dacă transferul se va realiza?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:11
Universitatea Craiova a plecat la Istanbul pentru confruntarea cu Başakşehir. Cine a făcut deplasarea alături de lotul lui Rădoi
10:44
Probleme pentru FCSB la plecarea în Scoţia. Ce s-a întâmplat cu jucătorii care nu au primit vize
10:15
Andrei Nicolescu a anunţat pe ce stadion va juca, de fapt, Dinamo: “Am semnat, e cea mai bună decizie”
10:00
Gigi Becali a confirmat transferul lui Mamadou Thiam la FCSB: “L-am luat”. Câţi bani a plătit în schimbul lui
9:49
Gianluigi Donnarumma, tot mai aproape de Manchester City. Acord pentru transferul uriaş pregătit de Pep Guardiola
9:40
Cristi Borcea, sfat pentru şefii lui Dinamo: “Dacă eu aş fi acolo…”. Ce jucător l-a cucerit
1 Adrian Mititelu, dezvăluiri incredibile despre Vladislav Blănuţă: “Va juca în Liga a 3-a şi va primi o lecţie de viaţă” 2 Adrian Petre l-a înjurat pe Nicolae Dică! Scandal uriaş între cei doi: “De asta a fost dat afară de peste tot” 3 Scandal după tragerea la sorţi a play-off-ului Cupei României! Acuzaţii dure: “Ce manevre s-au făcut” 4 Reacția FRF, după scandalul provocat de tragerea la sorți din Cupa României. Comunicatul emis de federație 5 Louis Munteanu, ofertă uriaşă de la Valencia. Condiţiile puse pentru realizarea transferului definitiv 6 Destinaţie surpriză pentru Ianis Hagi. Cu ce echipă negociază şi ce salariu uriaş ar putea încasa
Citește și