Anglia – România | Ultraşii dinamovişti au văzut meciul tricolorilor îmbrăcaţi în tricourile lui Middlesbrough: “I love you Boro!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 6 iunie 2021, 20:44

Comentarii
Anglia – România | Ultraşii dinamovişti au văzut meciul tricolorilor îmbrăcaţi în tricourile lui Middlesbrough: I love you Boro!

Ultraşii dinamovişti au fost prezenţi la meciul Anglia - România

Suporterii au îmbrăcat tricourile grupării care, în 2006, a eliminat echipa lui Gigi Becali din semifinalele Cupei UEFA. Fanii lui Dinamo au şi scandat numele “coşmarului” roş-albaştrilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ultraşii dinamovişti au fost prezenţi la meciul Anglia – România

I love you Boro (n.r. Te iubesc, Middlesbroug)!“, au fredonat susţinătorii grupării din Ştefan cel Mare pe străzile din apropierea arenei pe care s-a disputat amicalul de lux al tricolorilor.

Ce a spus Mirel Rădoi despre revenirea la Middlesbrough

Partida s-a jucat la Middlesbrough, acolo unde selecţionerul Mirel Rădoi şi secundul său, Nicolae Dică, au jucat cel mai trist al meci al carierei lor de jucători. Mai mult, actualul selecţioner al Angliei, Gareth Southgate, le-a fost adversar.

Un sentiment neplăcut la prima vedere, dar chiar a fost un meci senzaţional. Din păcate pentru noi nu s-a terminat aşa cum ne-am dorit, să facem parte din acea finală. Chiar dacă înainte de noi avusese loc un scenariu asemănător, între Middlesbrough şi Basel, nu am învăţat nimic din episodul acela. Dar până la urmă rămâne o performanţă a fotbalului românesc”, a mai spus Rădoi la conferinţa de presă.

Reclamă
Reclamă

Pe Ghionea nu-l bântuie „coşmarul” Middlesbrough. Mirel Rădoi ar trebui să se întoarcă cu placere acolo, spune fostul apărator al UEFAntasticilor.

Am tot auzit de locul dramei, cum a fost numit acel episod Middlesbrough pentru noi. Nu ştiu dacă a fost o dramă sau un eşec. Vedeţi că, după atât timp, acel moment nu a putut fi nici măcar egalat.

Până atunci, nu ştiu dacă am ajuns pâna în semifinale, finale! Am pierdut vreo finală, două? Deci, nu cred că ar trebuie etichetat ca o dramă, ca un eşec„, a declarat Sorin Ghionea pentru AS.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește "U" Cluj să câștige titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:45

VIDEOTractor – Shabab Al-Ahli 0-3! Al Ittihad – Al Wahda (21:00). Spectacol în Liga Campionilor Asiei

19:36

Florin Prunea a numit principala favorită la titlu, după etapa a patra a play-off-ului: „Au o poftă de joc extraordinară”

19:31

Marius Niculae a văzut-o pe Dinamo cu CFR Cluj şi a dat verdictul despre echipa lui Zeljko Kopic!

19:08

Corvinul, încă un pas spre promovare. Victorie clară cu Chindia, în meciul în care a fost omagiat Mircea Lucescu

19:07

„Un dar din ceruri” Mbappe şi-a declarat încă o dată dragostea pentru Real Madrid, „cel mai bun club din lume”

18:54

„Eventul, nu doar titlu”. Ioan Ovidiu Sabău, convins că U Cluj poate scrie istorie. Ce a spus despre transferul lui Stanciu

1 Atac incredibil la Chivu, după ce Inter s-a apropiat de titlu: „Supraevaluat și arogant” 2 Răsturnare de situaţie! Cristi Chivu primeşte o lovitură dură la Inter: “99% se face” 3 Decizia luată de patronul Mihai Rotaru după eșecul cu Universitatea Cluj 4 Efectul neașteptat al „masacrului electoral” din Ungaria. Ce se întâmplă cu Sepsi și Csikszereda 5 Mirel Rădoi pleacă de la FCSB la finalul sezonului! Ce a declanșat conflictul cu Gigi Becali 6 A venit răspunsul de la UEFA, după plângerea depusă de Barcelona la adresa lui Istvan Kovacs
Citește și