Închide meniul

"Avem jucători de nivel mondial!" Gică Hagi i-a analizat pe tricolori și a anunțat unde e nevoie de o schimbare. "Așa putem dormi liniștiți"

Iulian Focșăneanu Publicat: 12 octombrie 2020, 16:17

"Avem jucători de nivel mondial!" Gică Hagi i-a analizat pe tricolori și a anunțat unde e nevoie de o schimbare. "Așa putem dormi liniștiți"

Gheorghe Hagi știe ce îi lipsește naționalei României

Liderul Generației de Aur speră să se găsească repede soluții în defensivă. Cele patru goluri primite la Oslo l-au convins pe Hagi că e nevoie de o schimbare în apărare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gică Hagi, semnal de alarmă pentru Mirel Rădoi

"România, în momentul de față, are două lucruri, nu îl are pe al treilea. Are mijlocași și atacanți de nivel mondial. De la mijloc în sus avem ce ne trebuie și cred că putem să dormim liniștiți. Sunt de nivel mondial. Este părerea mea și cred că am jucat fotbal la nivel mare. 

De la mijloc în jos trebuie să căutăm constanță, coerență, să fie cei mai buni. Vă zice Hagi! Eu nu antrenez, sunt un suporter, un fost mare fotbalist care vă spune. România trebuie să găsească în spate…că în față, de la mijloc în sus, avem jucători de nivel mondial.

O echipă mare pleacă din spate. Nu uitați de Steaua anilor 86, când au câștigat Champions League, ce fundași aveau", a declarat Gică Hagi la Digi Sport.

Naționala României a primit gol în ultimele șapte meciuri. Ultima dată a scăpat fără gol în confruntarea cu reprezentativa Insulelor Feroe. Mirel Rădoi a avut și probleme de lot. Nu s-a putut baza pe fundașii centrali Vlad Chiricheș și Vlad Chiricheș. Amândoi s-au accidentat pe ultima sută de metri.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
9:30

„Ca Benzema la Real Madrid”. Mihai Stoica a dezvăluit cum l-a convins Gigi Becali pe Denis Alibec să revină la FCSB

9:16

VIDEOFlorida Panthers – Edmonton Oilers 3-4. Victorie dramatică în overtime în primul meci din finala Cupei Stanley

9:05

Cristiano Ronaldo, reacție scurtă după ce s-a calificat cu Portugalia în finala Nations League

8:47

Cristi Chivu își va prelungi contractul cu Parma, după ce a fost pe lista lui Inter. Anunțul italienilor

8:44

Simone Inzaghi, prezentat oficial la Al-Hilal. Salariu uriaş pentru italian

8:25

Cătălin Cîrjan, OUT de la EURO 2025. Lotul de 23 de jucători convocat de Daniel Pancu

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 4 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 5 Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros 6 Germania – Portugalia 1-2. Lusitanii s-au calificat în finala Nations League. Cristiano Ronaldo a marcat
Citește și