Ce note au primit jucătorii României după eliminarea de la EURO 2024! Cine a fost cel mai slab tricolor în meciul cu Olanda

Alex Masgras Publicat: 2 iulie 2024, 21:02

Comentarii
Ce note au primit jucătorii României după eliminarea de la EURO 2024! Cine a fost cel mai slab tricolor în meciul cu Olanda

România - Olanda, în optimile EURO 2024 / Profimedia

Iată ce note au primit jucătorii României după eliminarea de la EURO 2024. “Portocala mecanică” s-a calificat în sferturile de finală de la EURO 2024, după ce s-a impus cu 3-0 în partida de la Munchen.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Echipa lui Ronald Koeman a dominat partida din optimi şi se pregăteşte pentru meciul de la Berlin din sferturi, după golurile marcate de Gakpo şi Malen, ultimul cu o dublă.

Ce note au primit jucătorii României după eliminarea de la EURO 2024! Cine a fost cel mai slab tricolor în meciul cu Olanda

Cel mai bun jucător al României a fost Radu Drăguşin. Fundaşul celor de la Tottenham a fost fotbalistul care le-a dat cele mai mari bătăi de cap starurilor olandeze şi a primit cea mai mare notă din tabăra echipei lui Edi Iordănescu. Specialiştii de la sofascore.ro l-au notat cu 7.2.

La polul opus s-a aflat, dintre titulari, Răzvan Marin, care a fost notat cu 6.3. Cea mai mică notă a fost luată de o rezervă. Valentin Mihăilă a primit nota 6.2.

Notele primite de jucătorii României în meciul cu Olanda

Reclamă
Reclamă
  • Florin Niță – 6.5
  • Andrei Rațiu – 6.4
  • Radu Drăgușin – 7.2
  • Andrei Burcă – 6.4
  • Vasile Mogoș – 6.4
  • Răzvan Marin – 6.3
  • Marius Marin – 6.6
  • Nicolae Stanciu – 6.4
  • Dennis Man – 6.4
  • Denis Drăguș – 6.5
  • Ianis Hagi – 6.7
  • Bogdan Racoviţan – 6.5
  • Denis Alibec – 6.5
  • Valentin Mihăilă – 6.2
  • Alexandru Cicâldău – 6.3

Ianis Hagi şi-a spart capul în debutul meciului România – Olanda! Cum a fost surprins Gică Hagi de camerele TV

Ianis Hagi şi-a spart capul în debutul meciului România – Olanda. Tricolorii lui Edi Iordănescu au început foarte bine partida de la Munchen. Încă din primele minute, România a făcut pressing, iar jucătorii lui Ronald Koeman au fost forţaţi să greşească.

În încercarea de a construi de la portar, olandezii au greşit, fiind pus sub presiune de tricolori, chiar la marginea careului. Răzvan Marin a centrat foarte bine la un moment dat, dar balonul a fost respins de Denzel Dumfries. Fotbalistul lui Inter a ajuns primul la balon în duelul cu Ianis Hagi, iar românul a avut de suferit.

Reclamă

Internaţionalul român s-a ales cu capul spart, după ce a fost lovit de Dumfries cu cotul. Jucătorul celor de la Rangers a avut nevoie de îngrijiri medicale şi a revenit pe teren după câteva minute, cu un bandaj uriaş pe cap.

În timp ce Ianis Hagi era bandajat de staff-ul medical al naţionalei României, camerele TV l-au surprins pe Gică Hagi extrem de îngrijorat în tribunele arenei lui Bayern Munchen. Gică Hagi este prezent la partida din optimi alături de Mircea Lucescu. În faţa sa se afla un alte nume important din fotbalul românesc, Ionuţ Lupescu, care stătea lângă Ole Gunnar Solskjaer.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:34

Cristiano Bergodi face praf naționala Italiei: “E o rușine”

12:06

Guvernul RD Congo, prima reacție după ce jucătorii nu au fost lăsați să revină la cluburi: “Nu vă faceți riji”

11:57

Antrenorul lui DC United, susținere totală pentru Louis Munteanu, după revenirea pe teren: “Nu e ușor”

11:52

Pe ce loc termină Dinamo campionatul. Verdictul lui Cristi Borcea

11:03

S-a scris istorie! Marie-Louise Eta, prima femeie antrenor principal din Bundesliga

10:43

Mirel Rădoi, anunț despre viitorul lui la FCSB. Rămâne și din vară? “Păstrăm liniștea în familie”

1 Klopp revine pe bancă. A bătut palma cu un club și a stabilit primul transfer: Erling Haaland 2 Patronul lui PAOK a decis: 8 milioane de euro pentru Răzvan Lucescu 3 O nouă tragedie în fotbalul românesc! A murit în accident de mașină 4 Gigi Becali l-a avertizat pe Mirel Rădoi, după FCSB – Oţelul 4-0: “Chiar dacă mă cert cu el, nu îl las”. Ce jucător a criticat 5 Gigi Becali, contrazis în direct de Mihai Pintilii, după FCSB – Oţelul 4-0: “Zi adevărul! Vă e ruşine să ziceţi” 6 FCSB – Oțelul 4-0. Roş-albaştrii, show pe Arena Naţională. Cel mai bun meci sub comanda lui Mirel Rădoi în play-out
Citește și