Ce șansă ratată de România! Islanda, finală cu Ungaria pentru Euro. Maghiarii au învins Bulgaria. Toate rezultatele din meciurile de baraj

Iulian Focșăneanu Publicat: 8 octombrie 2020, 22:09

Profimediaimages

Ungaria a învins-o pe Bulgaria la ea acasă

Reprezentativa pregătită de Marco Rossi a obţinut o victorie categorică la pe stadionul Vasil Levski din Sofia. Orban a deschis scorul în minutul 17, după un corner.

Bulgaria, eşec fără drept de apel cu Ungaria

Zsolt Kalmar a fost eroul Ungariei. După ce a centrat perfect la primul gol, mijlocaşul de 25 de ani a dublat avantajul oaspeţilor. A executat o lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri, iar mingea a fost deviată în poartă de jucătorii aflaţi în zid. Cu un sfert de oră înainte de final a punctat şi Nikolics .

Pe final au înscris şi bulgarii golul de onoare. Yomov a marcat golul de 1-3 cu un minut înainte de final. Pentru selecţionata Ungariei a fost prima victorie după 54 de ani împotriva Bulgariei. Meciul decisiv pentru prezenţa la Euro, cu Islanda, se va disputa pe 12 noiembrie.

Rezultate înregistrate în barajul pentru Campionatul European

Cine va fi golgheterul Ligii 1?

10:24 VIDEOOlimpiu Moruţan ratează EURO 2024! Anunţul oficial făcut de turcii de la Ankaragucu. S-a „rupt” fără să fie atins de nimeni 10:19 AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român 9:51 Lucian Sănmărtean a dezvăluit de ce a refuzat de 4 ori să lucreze cu Gică Hagi: „Nu o să mai păstrăm chestia aceasta de respect” 9:47 Record negativ pentru Chelsea, înregistrat la umilinţa cu Arsenal! E prima oară când „Albaştrii” păţesc asta într-un sezon! 9:18 FotoOlimpiu Moruţan, OUT de la EURO 2024! Verdictul teribil primit de internaţionalul român după ce s-a accidentat grav în Cupă 9:11 Motivul incredibil pentru care Adrian Mititelu Jr a ajuns de urgenţă la spital cu o supradoză de pastile: „Vino să mă salvezi!” 8:51 Valeriu Iftime l-a elogiat pe jucătorul pe care l-a propus la FCSB: „E un miracol”! Ce a spus despre „explozia” lui Bogdan Andone 8:32 Imaginea horror cu Romario Benzar după ce a fost lovit de Abdallah! Fostul jucător şi-a dat bandajul jos şi le-a arătat tuturor! 8:10 Lucian Sânmărtean insistă ca Gigi Becali să transfere un jucător la FCSB: „E de excepţie” 23
23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică