Închide meniul

Ce se întâmplă cu Mirel Rădoi după ce a fost depistat cu Covid-19! Cine ar putea conduce echipa națională

De Antena Sport
Publicat: 16 martie 2021, 5:31

Lovitură grea primită de echipa națională! Mirel Rădoi a fost depistat pozitiv cu COVID-19, chiar înaintea debutului în preliminariile Cupei Mondiale din Qatar! În următoarele zile, selecționerul se va retesta, în speranța că a fost o eroare și va ieși negativ.

Reclamă
Ce se întâmplă cu Mirel Rădoi după ce a fost depistat cu Covid-19! Cine ar putea conduce echipa națională

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Mirel Rădoi a făcut deja primul vaccin împotriva COVID-19, dar nu a apucat să facă și rapelul. În altă ordine de idei, dacă selecționerul va ieși pozitiv și la retestare, va fi nevoit să stea în carantină timp de 14 zile, astfel că va rata debutul naționalei în preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2022, din Qatar.

Reclamă

România ar putea fi condusă la meciurile cu Macedonia de Nord, Germania și Armenia, de directorul tehnic de la FRF, Mihai Stoichiță. Acesta i-a ținut locul și lui Mutu, când selecționerul de la tineret a avut COVID-19. Cele trei jocuri vor avea loc pe 25, 28 și 31 martie. 

Mirel Rădoi, depistat pozitiv cu COVID-19

Selecționerul a fost depistat pozitiv la un test efectuat pe 15 martie și a anunțat ca se simte bine.

"Am efectuat luni, 15 martie, un test COVID care, din păcate, a ieșit pozitiv. Nu am simptome acum. Îmi doresc din tot sufletul să fi fost o eroare sau, în cel mai rău caz, ca perioada de 14 zile să fie aproape de final în cazul meu astfel încât să putem începe normal pregătirea partidelor", a anunțat Rădoi pentru FRF.

AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.

Reclamă
facebook whatsapp LinkedIn twitter email
EMISIUNI
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Ultimele știri
19:49 Gabriel Tamaş, dezvăluiri incredibile despre incidentul cu uşa pe care a spart-o de la scara unui bloc din Bucureşti: „Eu am ciocănit, dar femeia nu mi-a deschis!” 19:45 FC U Craiova – CS Mioveni 3-0. Albu, „dublă” de senzaţie! Bauza a marcat la ultima fază a meciului. Oltenii lui Napoli, pe primul loc în play-out 19:18 Răzvan Lucescu, despre amicalul dintre PAOK și Farul: „Fiind vorba de Gică Hagi, am acceptat imediat!” 19:09 S-a stabilit programul etapelor a 2-a și a 3-a din Liga 1! Când se joacă derby-urile Rapid – Farul și CFR Cluj – FCSB 19:04 Andorra – România LIVE VIDEO | Avertismentul lui Răzvan Lucescu, înaintea meciurilor cu Andorra şi Belarus: „Trebuie să fii atent!” Ce a spus despre Ianis Hagi 18:57 Andorra – România e LIVE pe Antena 1 și în AntenaPLAY, sâmbătă, de la 21:45, în preliminariile EURO 2024 18:48 EXCLUSIVFlorin Bratu a vorbit despre obiectivul pe care îl are la noua echipă: „Este exact ce-mi doream!” 18:44 Cum a fost tratat Bănel Nicoliță de prieteni, după ce și-a pierdut aproape toată averea: „Îi lăsam să bea, să mănânce cât voiau!” 18:00 FotoAndorra – România LIVE VIDEO | Noul echipament al naționalei a fost lansat: „Rezistent la lacrimi de emoție și de furie” 17:29 CS FC Dinamo a câștigat cu 25-0 ultimul meci din Liga a 4-a! Echipa lui Nicolae Badea a marcat 135 de goluri în 18 partide
Pe același subiect
Avertismentul lui Răzvan Lucescu, înaintea partidelor cu Andorra şi Belarus
Preliminarii EURO 2024 • 19:04
Andorra – România LIVE VIDEO | Avertismentul lui Răzvan Lucescu, înaintea meciurilor cu Andorra şi Belarus: „Trebuie să fii atent!” Ce a spus despre Ianis Hagi
Andorra - România LIVE VIDEO Noul echipament naționalei
Preliminarii EURO 2024 • 18:00
FOTO
Andorra – România LIVE VIDEO | Noul echipament al naționalei a fost lansat: „Rezistent la lacrimi de emoție și de furie”
Andorra - România LIVE VIDEO Edi Iordănescu mesaj categoric
Preliminarii EURO 2024 • 19 mart., 13:23
Andorra – România LIVE VIDEO | Edi Iordănescu, mesaj categoric pentru jucătorii naționalei: „Nu mai am răbdare cu nimeni!”
Știri
Roxana Blenche şi surorile Odagiu au preparat ”Banofee pie”
Roxana Blenche şi surorile Odagiu au preparat ”Banofee pie”
Închide căutarea