Închide meniul

Cel mai bun răspuns al lui Alibec pentru Marica! Gol senzaţional cu Austria, după o pasă perfectă primită de la Coman

Antena Sport Publicat: 7 septembrie 2020, 18:51

Comentarii
Cel mai bun răspuns al lui Alibec pentru Marica! Gol senzaţional cu Austria, după o pasă perfectă primită de la Coman

Denis Alibec

În minutul 3 al partidei de la Klagenfurt, Florinel Coman a luat o acţiune pe cont propriu pe partea stângă, i-a pasat perfect lui Denis Alibec la marginea careului, iar atacantul român nu a mai ratat ţinta: a marcat cu un şut plasat. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alibec, schimb de replici cu Ciprian Marica

România a avut un debut ratat la primul meci al lui Mirel Rădoi pe banca tehnică a naţionalei. Tricolorii au ratat mult şi, în final, s-a terminat 1-1.

Unul dintre cei care au ratat a fost Denis Alibec. La final, atacantul a avut un schimb de replici, prin intermediul TV, cu Ciprian Marica.

"Am jucat fotbal, toată echipa şi-a dat viaţa pe teren. Atât s-a putut, jucăm mult mai ofensiv", a fost concluzia lui Alibec, la Pro TV, întrebat fiind ce s-a schimbat cu Mirel Rădoi.

Atacantul naţionalei a fost întrebat de părere are de faptul că Marica a declarat că jocul naţionalei a fost unul previzibil. Replica lui Alibec a fost una tăioasă: "Să vină el să joace. Toţi îşi dau cu părerea. Eu cred că am făcut un meci bun."

Reclamă
Reclamă

Replica lui Marica pentru Alibec

Fostul atacant al naţionalei a continuat duleul verbal cu Alibec. Marica nu s-a lăsat şi i-a răspuns din nou.

"Eu am jucat când a fost cazul şi zic eu că am făcut-o bine, acum este şi rândul lor. Nu vreau să fiu critic sau să comentez anapoda, dar nu pot să spun altceva decât văd", a spus şi Marica.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:22
Radu Petrescu, ameninţat cu moartea după ce a anulat incredibil un gol! Decizia radicală a arbitrului
14:05
Metaloglobus – Oţelul, 14:30, LIVE SCORE. Gălăţenii luptă pentru play-off
14:04
Comunicatul dur emis de FC Argeş după gafa uimitoare comisă de Radu Petrescu în meciul cu Petrolul
13:37
Marius Lăcătuş şi-a anunţat oficial retragerea: “Am şi eu o vârstă, nu-mi mai arde”
13:01
Bernadette Szocs şi Eduard Ionescu, în finala WTT Star Contender Chennai 2026
12:51
EXCLUSIVVedeta de la FCSB a părăsit cantonamentul înainte de duelul decisiv cu Universitatea Craiova. Pierdere uriaşă
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Alimentul la care Gigi Becali a renunțat definitiv: “Sunt ca la 20 de ani”. Şi Gică Hagi l-a tăiat de pe listă 3 Verdictul CCA după ce Radu Petrescu a anulat incredibil un gol valabil în Petrolul – FC Argeş! 4 Ce le-a putut spune Radu Petrescu pe teren argeşenilor după golul anulat uluitor în Petrolul – Argeş 2-1 5 UPDATEMihai Stoica neagă că a rămas fără permis de conducere: “Nu mi-a fost reținut carnetul” 6 Gigi Becali mai pierde un jucător. O fostă campioană a Suediei a făcut ofertă
Citește și