Alibec a impresionat în ultimul meci cu FCSB, unde a marcat două goluri și a oferit o pasă decisiv. Rădoi spune că este concurență mare în atac, dar Alibec va putea reveni dacă își va rezolva problemele defensive.
Rădoi anunță cum poate reveni Alibec la națională
”E o concurență acerbă acolo. Sunt Pușcaș, Alibec, Buș, Keșeru și Andone, care, chiar dacă e accidentat acum, rămâne o variantă. Mă interesează concurența dintre ei. Când îi vom chema aici, nu vor conta foarte mult doar golurile marcate, ci și evoluția lor la antrenamente.
Mă aștept la mai mult din partea lui Denis, deși a dat două goluri cu FCSB. Vreau mai mult pe faza defensivă, să stea în zona în care trebuie. Mai are multe de pus la punct. E clar că vrea. Trebuie să înțelegem că au fost trei luni grele și pentru el. E evident că acum vorbim despre un Alibec mult mai pozitiv ca în trecut”, a spus Rădoi, pentru GSP.
Denis Alibec, atac la adresa lui Gigi Becali
Alibec consideră că lui Becali îi plac genul de jucători fără personalitate şi supuşi. Alibec i-a rsăpuns lui Gigi Becali, după ce patronul FCSB l-a acuzat că nu avea un comportament adecvat la antrenamente.
”Își dă cu părerea despre fiecare jucător din Liga 1, nimeni nu îi spune nimic. Așa este el și nu mă interesează ce spune. Nu făceam nimic la antrenament. Probabil îi plac jucătorii care îi cer voie și când fac dragoste. Dacă îi plac jucătorii de genul ăsta… atunci va lua titlul peste 10 ani.
Mi-a plăcut că Adi Popa a zis ce s-a întâmplat și ar trebui ca cineva să ia măsuri. Am trecut prin multe la FCSB. A fost o perioadă frumoasă pentru mine, dar grea pe final”, a spus Denis Alibec.
- Alibec poate reveni la echipa națională
- Care este principala condiție
- Alibec, decisiv în meciul cu FCSB
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
- Surprizele lui Gică Hagi de pe lista preliminară a stranierilor la naţionala României
- Lista preliminară a stranierilor convocaţi de Gică Hagi la naţională pentru meciurile cu Georgia şi Ţara Galilor
- Biletele pentru primul meci al lui Gică Hagi pe banca României vor fi puse în vânzare pe 2 mai. Anunţul FRF
- Gică Hagi e al doilea cel mai bogat selecționer de pe planetă! Singurul antrenor care îi întrece averea “Regelui”
- Cosmin Contra nu a uitat că Gică Hagi a fost “critic” cu el. Ce spune despre viitorul lui la naţională: “Vom vedea”

































