Închide meniul

Conflictul generaţiilor! Cosmin Contra şi Ionuţ Radu, în război: "Sper să fie o învăţătură de minte pentru el"

Antena Sport Publicat: 8 iunie 2020, 7:45

Comentarii
Conflictul generaţiilor! Cosmin Contra şi Ionuţ Radu, în război: "Sper să fie o învăţătură de minte pentru el"

Cosmin Contra şi Ionuţ Radu au avut un conflict la naţională

Cu toate că a fost liderul vestiarului naţionalei de tineret la turneul de vis de  anul trecut, Radu nu a apucat să debuteze la prima reprezentativă. Cosmin Contra l-a convocat de şase ori în preliminariile pentru Euro 2020, însă nu l-a titularizat nici măcar în meciurile cu adversarii mai slab cotaţi, precum Malta sau Insulele Feroe. La ultimele două partide din mandatul lui Contra, cu Suedia (0-2) şi Spania (0-5), Radu nu a mai prins lotul, din cauza unui conflict cu fostul selecţioner. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Ionuţ Radu cred că poate să fie viitorul echipei naţionale, aşa că mai bine nu vorbesc. Cred că mai mult spre binele lui ar fi ca lucrurile să rămână cum au fost. Sper că această chestie să fie o învăţătură de minte mai ales pentru el", a declarat Contra pentru Gazeta Sporturilor.  

Ionuţ Radu vrea să fie cel mai bun din lume

Ionuţ Radu a împlinit pe 28 mai vârsta de 23 de ani. Portarul şi-a pus o dorinţă specială: vrea să fie cel mai bun din lume. Radu este sub contract cu Inter, care l-a împrumutat la Parma până la finalul acestui sezon. 

"Ăsta e obiectivul meu: să fiu printre cei mai buni, să muncesc şi să fiu printre cei mai buni, dacă nu chiar cel mai bun din lume! Că va fi Inter, că va fi altă echipă, un fotbalist trebuie să se adapteze la orice provocare. Niciodată nu se ştie ce va fi în fotbal.

Eu am crescut la Inter şi îi datorez foarte mult Interului pentru ce am, pentru ce sunt şi aş vrea să răsplătesc tot ce mi-au dat ei mie", a spus Radu pentru AntenaSport.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:48
Probleme pentru Cristi Chivu înainte de Inter – Liverpool. Titularul care ar putea rata partida din Champions League
13:44
Decizia luată de Gică Hagi după eşecul greu cu Metaloglobus
13:21
Motivul real pentru care Costel Gâlcă l-a exclus din lot pe Antoine Baroan, înaintea meciului cu Botoşani
12:55
FotoLando Norris, petrecere pe măsură după ce a devenit campion mondial. Alături de cine a fost surprins în club
12:54
“Nu cred că își mai dorește nici el!” Şumudică a spus totul despre jucătorul care vrea să plece de la FCSB
12:12
Wayne Rooney l-a cerut out din lotul lui Liverpool pe Mo Salah: “Ar trebui ca Slot să îşi arate autoritatea”
1 VIDEO„I-au făcut cadou titlul”. Reacții dure împotriva lui Lando Norris după cel mai controversat moment din cursa de la Abu Dhabi 2 Foto“E tare de tot” Afacerile cu care George Copos a ajuns la o avere de “aproape 1 miliard de euro”! 3 Anunţul lui Nicolescu despre transferuri! Câţi jucători aduce Dinamo şi pe cine poate pierde: “Negocieri grele” 4 România – Elveția 36-24. Tricolorele au dat recital și încheie Campionatul Mondial pe locul 9 5 Pariul lui Mihai Stoica la FCSB: „E cel mai bun” 6 BREAKING NEWSLando Norris, noul campion mondial din Formula 1, după MP din Abu Dhabi. L-a învins pe Max Verstappen după un sezon fabulos
Citește și