Cosmin Olăroiu a dat cărţile pe faţă şi a spus de ce nu a preluat naţionala: „M-am făcut eu că plouă?”

Publicat: 23 aprilie 2025, 18:37

Comentarii
Cosmin Olăroiu a dat cărţile pe faţă şi a spus de ce nu a preluat naţionala: „M-am făcut eu că plouă?

Cosmin Olăroiu, în timpul unui meci/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Cosmin Olăroiu a dat cărţile pe faţă şi a dezvăluit motivul pentru care nu a preluat echipa naţională a României. Noul selecţioner al Emiratelor Arabe Unite a mărturisit că nu a fost contactat de Federaţie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În România s-a zvonit că Olăroiu ar fi fost pe lista lui Răzvan Burleanu, în vară, după ce Edi Iordănescu a plecat de pe banca naţionalei.

Cosmin Olăroiu a dat cărţile pe faţă şi a dezvăluit de ce nu a preluat naţionala

„Oli” a transmis că nu a primit niciun telefon din partea preşedintelui FRF, mărturisind că a fost întristat de veştile conform cărora el ar fi fost cel care a refuzat naţionala.

Cosmin Olăroiu a transmis că singura discuţie pe care a purtat-o cu cei de la FRF, în privinţa preluării naţionalei, a fost în 2016, atunci când Christophe Daum l-a înlocuit pe Anghel Iordănescu.

„(Sunt voci care te acuză că ai refuzat naţionala) Da, am auzit sau am citit și m-am întristat, deși minciunile ar trebui să treacă neobservate. Să nu fie puse la inimă.

Reclamă
Reclamă

Păi, mi-a oferit cineva echipa națională și eu m-am dat lovit?! Într-adevăr, a existat o discuție în acest sens prin 2015 ori 2016, când o antrenam pe Al Ahli Dubai, dar s-a încheiat repede deoarece clubul cu care eram sub contract trebuia să achite o clauză eliberatoare de vreo două milioane de dolari și n-a dorit să plătească suma respectivă.

Acum ce, era naționala la liber și eu m-am făcut că plouă?! Acum nu m-a contactat nimeni, nu m-a întrebat nimeni, deci ce mi se impută, pe ce bază?!

Echipa națională nu-i la Ligă, ci la Federație. De unde, repet, n-am primit niciun telefon. Nicio ofertă”, a declarat Cosmin Olăroiu, conform gsp.ro.

Reclamă

Cosmin Olăroiu, prima reacţie după ce a devenit selecţionerul Emiratelor Arabe Unite

Cosmin Olăroiu a bătut palma cu federaţia din Emiratele Arabe Unite şi va deveni selecţionerul echipei naţionale în această vară, după ce va încheia sezonul la Al Sharjah, echipă cu care s-a calificat în finala Ligii Campionilor Asiei 2.

„E o onoare să fiu antrenorul echipei naționale. E o responsabilitate foarte mare atât pentru mine, cât și pentru cei care au oportunitatea de a juca pentru Emiratele Arabe Unite.

Nu e o misiune deloc ușoară. E nevoie de toți jucătorii care pot și își doresc din toată inima să joace pentru echipa națională”, a declarat Cosmin Olăroiu, potrivit emaratalyoum.com.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga Balonul de Aur 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:48

Ei stau în calea Craiovei! Sezonul trecut au pus probleme ultimelor două finaliste din competiție, vedeta lor a semnat cu Chelsea

13:10

UPDATEUniversitatea Craiova şi-a aflat posibila adversară din turul 3 preliminar Champions League

12:43

Jurgen Klopp, schimbare de planuri după ce a bătut palma cu naţionala Germaniei: „Nu mai există niciun obstacol”

12:40

Când semnează Denis Drăguş cu FCSB? Anunţul venit din Turcia

12:36

FotoCine este românca prezentă pe scenă lângă Trump la finala Mondialului: „Când a venit la mine Yamal… am leșinat!”

12:25

L’Equipe l-a pus la zid Slavko Vincic, după finala Cupei Mondiale 2026: „I-a favorizat în mare măsură”

1 Cum s-a despărţit Simona Halep de iubit printr-un SMS. Tatăl ei a intervenit: „Nu i-a picat bine…” 2 VIDEOFotbalistul care a refuzat să-l salute pe Donald Trump la ceremonia de premiere 3 VIDEOBătaie pe teren după ce Spania a câștigat Cupa Mondială! Gesturi golănești comise de Leandro Paredes 4 Rodri, „Balonul de Aur” al Cupei Mondiale. Toate premiile acordate după finala Spania – Argentina 5 Dusan Vukovic a semnat în Liga 1. Cu ce echipă a bătut palma 6 Anunţul făcut de Trabzonspor despre transferul lui Denis Drăguș la FCSB
Citește și