Organizatorii au decis să fie tras acoperişul de pe cel mai mare stadion al ţării. România – Irlanda de Nord se va juca vineri seară şi va fi live text pe antenasport.ro.
”Și va rămâne așa inclusiv pe durata celor 90 de minute de joc. Decizia a fost luată în ședința tehnică desfășurată acum câteva minute. Procesul de tragere a acoperișului durează 35 de minute!
Ar fi fost prea potrivită atmosfera pentru nord-irlandezi, și cu ploaie, și fără suporterii noștri minunați în tribune! ”, este anunțul postat pe frf.ro.
Mirel Rădoi a ales noul decar de la echipa națională
Noul selecționer a adus deja schimbări importante. Alexandru Maxim este jucătorul care va purta numărul 10 în mandatul lui Rădoi.
În ultimul meci al naționalei, acel 0-5 cu Spania, Ianis Hagi a avut cel mai de preț tricou. Mijlocașul lui Rangers a trebuit să se reprofileze acum și va evolua cu numărul 14 pe spate.
Ciprian Tătărușanu a rămas cu numărul 12, iar Florin Niță a ajuns să îl poarte pe cel cu numărul 1.
- România - Irlanda de Nord, primul meci al lui Rădoi ca selecţioner
- Decizia luată cu câteva ore înainte de meci
- Marele Premiu al Azerbaidjanului e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ce tricolor l-a contactat pe Mircea Lucescu după tensiunile de la naţională: “În astfel de momente te simţi singur”
- Mircea Lucescu, prima reacţie după ce a fost reconfirmat ca selecţioner: “Să fie foarte clar”. Ce a vorbit cu Răzvan Burleanu
- Mircea Lucescu a ajuns la sediul FRF, pentru o nouă şedinţă cu Răzvan Burleanu: “Dacă vor să mă înlocuiască…”
- Victor Piţurcă a avut un mesaj clar pentru Mircea Lucescu: “Să îşi vadă de treaba lui”
- “Când vă întoarceți la națională?” Gică Hagi a dat răspunsul pe loc! Ce a spus despre Mircea Lucescu