Închide meniul

Deian Sorescu sare în apărarea lui Mirel Rădoi: ”A schimbat multe! Ar fi păcat să plece!” Ce le-a transmis ”tricolorilor” înaintea meciului cu Liechtenstein

Dragoș Vasile Publicat: 13 noiembrie 2021, 17:23

Comentarii
Deian Sorescu sare în apărarea lui Mirel Rădoi: ”A schimbat multe! Ar fi păcat să plece!” Ce le-a transmis ”tricolorilor” înaintea meciului cu Liechtenstein

Profimedia

Deian Sorescu sare în apărarea lui Mirel Rădoi

Deian Sorescu a debutat sub tricolor în era Mirel Rădoi. Fotbalistul lui Dinamo este de părere că selecționerul ar trebui să continue la echipa națională și după meciul cu Liechtenstein.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“E trist, pentru că am fost acolo, știu cum e, știu cât de mult își doresc băieții și nu sunt în măsură să-i critic. Sunt alături de ei. Și milioane de români au fost triști, dar sunt alături de ei în continuare. Nu vreau să vorbesc despre baraj, sunt alți oameni în măsură să o facă, nu sunt eu în măsură să dau indicații. Mi-aș dori foarte mult să câștige, dacă va fi.

Cu siguranță, pentru că Mister a reușit să schimbe multe. Personal, dar cred că și colegilor, ne dădea o stare foarte bună și o plăcere în a juca fotbal. Și ar fi păcat să plece acum, pentru că cred că de acum ar putea să își înceapă dânsul treaba. Nu mă așteptam, sincer și nici în trecut nu mă așteptam să fiu convocat, dar când va veni, sunt pregătiti, pentru că orice jucător își dorește să fie acolo”, a declarat Deian Sorescu după FC Buzău – Dinamo 2-3.

Mircea Rednic îl pune la zid pe Mirel Rădoi: ”Stăm să ne rugăm de el să rămână?”

Deian Sorescu are încredere în selecționer, însă Mircea Rednic este de părere că Mirel Rădoi trebuie să plece de urgență de la echipa națională. De asemenea, ”Puriul” crede că și șefii Federației Române de Fotbal ar trebui să fie schimbați.

Șanse încă mai avem, trebuie să credem până la sfârșit, dar dacă am pierdut, am făcut-o pe mâna noastră. Îmi pare rău pentru că puteam merge la baraj. Poate s-au făcut greșeli multe de la început, au fost foarte multe schimbări, nu a reușit să formeze un nucleu, 11-15 jucători de bază, a lipsit omogenitatea. Ca joc i-am dominat, trebuia și puțin noroc, mai mult tupeu, trebuia să jucăm și cu două vârfuri la un moment dat pentru că era un meci decisiv și aveam nevoie de 3 puncte. 

Reclamă
Reclamă

Nu știu ce continuitate, din moment ce antrenorul spune că pleacă. Nu avea voie să facă greșeala asta cu două meciuri înainte pentru că jucătorii se relaxează. Nu era momentul ca el să-și anunțe plecarea. Din moment ce un antrenor spune că vrea să plece, stăm să ne rugăm de el să rămână la echipa națională? A avut atâtea șanse, am ratat calificarea la Campionatul European, acum la fel, eu zic că trebuie o schimbare. 

Vorbim ca antrenorii să plece, dar ar trebui să plece și cei care numesc antrenorii la echipa națională. Schimbă antrenorii, dar cei care-i numesc nu au nicio responsabilitate”, a spus Mircea Rednic după FC Buzău – Dinamo 2-3.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:05
Fosta echipă a lui Adrian Mutu care l-a şocat: “E dezastru! Liga a 6-a”
11:10
Motivul pentru care ultraşii lui UTA boicotează meciul cu Petrolul din Cupa României: “Sfidător şi inacceptabil”
10:42
Sorana Cîrstea s-a calificat în optimi la Hong Kong! Revenire spectaculoasă în primul set pentru româncă
10:33
Lionel Messi le dă emoţii argentinienilor! Anunţ despre participarea la World Cup 2026: “Este un vis”
10:30
“Hai, FK, hai, Sepsi, hai, Ținutul Secuiesc!” Comunicat controversat emis de Csikszereda, înainte de meciul din Cupă cu Sepsi
10:04
Ciprian Marica l-a taxat pe Florin Tănase, după scandalul cu Giovanni Becali: “E o vrăjeală! Îi place să fie miez”
1 Giovanni Becali i-a dat replica lui Florin Tănase, după ce a fost făcut praf de decarul FCSB-ului 2 Scandal uriaş: Denisa Golgotă a depus plângere pentru hărţuire: “A spus că mi-ar da pumni în gură. E favorizată o gimnastă” 3 CFR Cluj nu așteaptă după Dan Petrescu! Decizia majoră luată de Iuliu Mureșan: “Ceva voi face” 4 Gigi Becali, reacţie furibundă după conflictul dintre Florin Tănase şi Giovanni Becali: “Eu nu am nevoie de sifoane” 5 Ce le-a spus Dennis Politic suporterilor, în faţa autocarului, după ce n-a jucat niciun minut în FCSB – UTA 4-0 6 EXCLUSIVCamelia Voinea a anunţat că deschide proces după declaraţiile Denisei Golgotă: “Am luat legătura cu avocaţii”
Citește și