Denis Alibec nu a marcat, dar este mulţumit de prestaţia avută în meciul de la Belfast.
Denis Alibec, prima reacţie după Irlanda de Nord – România 1-1
"Chiar dacă nu am reuşit să câştigăm, este un punct important pentru noi. Ne bucurăm că am intrat în grupa a doua şi sperăm să avem o grupă cât mai favorabilă.
Noi trebuie să avem încredere în noi. Am făcut un meci bun şi trebuie să continuăm aşa. Să nu renunţăm până în ultima clipă.
Ştiam că vor veni cu mingi lungi, că joacă cu doi atacanţi. A fost greu pentru noi să ne luptăm cu ei, important e că am reuşit să înscriem", a declarat Denis Alibec la PRO X.
Atacantul de la Kayserispor este sigur că Mirel Rădoi va refuza oferta Universităţii Craiova şi că va rămâne pe banca naţionalei României.
"Nu decid eu asta dar, din ce văd, cu siguranţă va rămâne pe banca României. Cred că am încheiat grupa cu fruntea sus. Nu am câştigat cu Islanda, dar cred că avem un plus şi se va vedea pe viitor", a mai spus Alibec.
- Irlanda de Nord - România 1-1
- Denis Alibec, dezvăluri din vestiarul naţionalei
- Tragerea la sorţi a barajului pentru World Cup 2026 este joi, 20 noiembrie, de la ora 14:00, LIVE în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- „Cât de încrezător ești pentru baraj?” Gică Popescu, răspuns clar înainte de tragerea la sorți. Adversara dorită
- Ce jucător de la Dinamo a intrat în atenția lui Mircea Lucescu. Surpriza pregătită de selecționer la națională
- „Domnul Lucescu a avut un vis la sfârșitul carierei”. Ion Țiriac, categoric despre șansele naționalei de calificare la World Cup
- Gestul lui Andrei Raţiu pentru un fan care a străbătut mii de kilometri pentru a-l vedea cu San Marino!
- Anunţul lui Gino Iorgulescu despre selecţionerul cu care România merge la baraj: “Ce poate face cel care vine?”































