La finalul lunii trecute, România U21 trebuia să joace împotriva reprezentativei similare a Danemarcei. Meciul a fost amânat, astfel că Mutu va lua startul cu selecționata de tineret a Finlandei.
Adrian Mutu, debut incert pe banca României U21
"Noi eram gata cu analiza echipei Danemarcei. Acum lucrurile s-au schimbat, meciurile s-au reprogramat. Cred că săptămâna viitoare sau în maximum 10 zile o să fie gata și analiza Finlandei și a Maltei, echipe cu care ne întâlnim în prima dublă. Speră să se joace în septembrie", a declarat Mutu, în exclusivitate pentru AntenaSport.
Cel mai bun marcator din istoria naționalei României, la egalitate cu Gică Hagi, nu dezarmează. Promite că va fi mai puternic în momentul în care preliminariile pentru Campionatul European se vor relua.
"Cred că, în această perioadă, reușesc să mă pregătesc pe mine însumi, bagajul meu ca antrneor. Să am cât mai multe informații, să devin mai bun și să acopar toate lacunele pe care le am. Am vbit cu majoritatea băieților, se pregătesc, au programe de la cluburi.
Noi sportivii suntem obișnuiți să avem activitate și acum e mai greu. Dar e o perioadă în care trebuie să ne sacrificăm cu toții, să ințelegem că nu e de glumit. Se va termina și această perioadă si apoi ne vom putea relua viața, activitatea", a dezvăluit Adrian Mutu.
România U21 este pe locul secund în Grupa a 8-a preliminară. Are cinci puncte de recuperat față de liderul Danemarca U21.
- Adi Mutu l-a înlocuit pe Mirel Rădoi
- A mai antrenat echipa de tineret al lui Al Wahda
- Este cel mai bun marcator al naționalei României
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Întrebat de venirea lui Gică Hagi pe banca naţionalei, Anghel Iordănescu a dat un răspuns din 5 cuvinte!
- “Să nu mi se întâmple și mie”. Un antrenor legendar ajuns la 78 de ani a vorbit despre leșinul lui Mircea Lucescu
- Anghel Iordănescu, afectat de ce i s-a întâmplat lui Lucescu! Mesajul pe care i l-a transmis selecţionerului
- Când preia Gică Hagi naţionala României? Liţă Dumitru: “L-am sunat să-l felicit…” Ce i-a răspuns “Regele”
- România U21 – San Marino U21 1-0. Tricolorii caută un nou succes în preliminariile CE 2027. Musi a deschis scorul


































