Închide meniul

EXCLUSIV | Le-a pus gând rău nemților! George Pușcaș e gata să rupă plasa lui Manuel Neuer! România va debuta în această lună în preliminariile CM 2022

Silviu Corneanu Publicat: 4 martie 2021, 5:30

Comentarii
EXCLUSIV | Le-a pus gând rău nemților! George Pușcaș e gata să rupă plasa lui Manuel Neuer! România va debuta în această lună în preliminariile CM 2022

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Tricolorii vor disputa prima partidă din grupa preliminară pe teren propriu, contra Macedoniei de Nord, meci care se va juca în 25 martie, de la ora 21:45, pe stadionul “Ilie Oană” din Ploiești. Pe 28 martie, de la aceeași oră 21:45, România va întâlni Germania, pe Arena Națională din București.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Aștept cu nerăbdare convocarea, dar până atunci trebuie să fiu sută la sută concentrat la Reading pentru a veni în formă maximă la națională.

Ar însemna enorm pentru mine să marchez cu Germania, dar nu doar golul ar însemna mult, ar fi extraordinar dacă am reuși să scoatem puncte cu Germania. 

Sper din tot sufletul să facem o partidă mare cu ei, ar fi extraordinar pentru România", a declarat George Pușcaș pentru AS.ro. 

George Pușcaș este refăcut 100%

Accidentat în ultimele luni, Pușcaș s-a refăcut sută la sută și a revenit cu gol în primul 11 al celor de la Reading. 

Reclamă
Reclamă

"Sunt refăcut sută la sută, sper sa joc din ce în ce mai mult, să îmi ajut echipa de club în acest final de campionat și sa îmi aduc contribuția la succesele echipei nationale", a mai punctat Pușcaș. 

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.

Programul grupei J din preliminariile pentru Cupa Mondială din 2022

25 martie 2021

  • ora 21:45 – ROMÂNIA – Macedonia de Nord, Germania – Islanda, Liechtenstein – Armenia

28 martie 2021

Reclamă
  • ora 19:00 – Armenia – Islanda
  • ora 21:45 – ROMÂNIA – Germania, Macedonia de Nord – Liechtenstein

31 martie 2021

  • ora 19:00 – Armenia – ROMÂNIA
  • ora 21:45 – Germania – Macedonia de Nord, Liechtenstein – Islanda

2 septembrie 2021

  • ora 21:45 – Islanda – ROMÂNIA, Liechtenstein – Germania, Macedonia de Nord – Armenia

5 septembrie 2021

  • ora 19:00 – Islanda – Macedonia de Nord
  • ora 21:45 – ROMÂNIA – Liechtenstein, Germania – Armenia

8 septembrie 2021

  • ora 19:00 – Armenia – Liechtenstein
  • ora 21:45 – Macedonia de Nord – ROMÂNIA, Islanda – Germania

8 octombrie 2021

  • ora 21:45 – Germania – ROMÂNIA, Islanda – Armenia, Liechtenstein – Macedonia de Nord

11 octombrie 2021

  • ora 21:45 – ROMÂNIA – Armenia, Islanda – Liechtenstein, Macedonia de Nord – Germania

11 noiembrie 2021

  • ora 19:00 – Armenia – Macedonia de Nord
  • ora 21:45 – ROMÂNIA – Islanda, Germania – Liechtenstein

14 noiembrie 2021

  • ora 19:00 – Liechtenstein – ROMÂNIA, Armenia – Germania, Macedonia de Nord – Islanda
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:23
VIDEOLeon Draisaitl a depăşit 1000 de puncte în NHL! Jucătorii lui Edmonton Oilers au sărbătorit chiar în faţa fostului coleg
11:26
Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie”
11:24
Cum se face un upgrade în Formula 1? Analiza lui Adrian Georgescu
11:04
Postarea lui Mihai Stoica aprinde derby-ul FCSB – Rapid: “Ce e mai bun abia urmează”
10:54
Unde se transferă Alexandru Dobre? Anunţul făcut de Victor Angelescu: “E greu de ţinut”
10:08
Veste uriaşă pentru Matteo Duţu! Românul va face parte din lotul lui AC Milan la Supercupa Italiei
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 3 FotoNoi imagini cu stadionul din România, de 117.000.000 de euro! Ce echipă va juca aici din 2028 4 Adi Popa face praf un fost coleg de la FCSB: “Am mai multe trofee decât are el goluri!” 5 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el 6 Kennedy Boateng, reacție după apariția zvonurilor privind plecarea de la Dinamo: “Cei din club îmi știu valoarea”
Citește și