Închide meniul

EXCLUSIV | Tricolorii, gata să ducă naţionala la Mondial: "E o grupă bună. Ne putem îndeplini obiectivul!" George Puşcaş aşteaptă duelul cu Germania

Silviu Corneanu Publicat: 10 decembrie 2020, 6:12

Comentarii
EXCLUSIV | Tricolorii, gata să ducă naţionala la Mondial: "E o grupă bună. Ne putem îndeplini obiectivul!" George Puşcaş aşteaptă duelul cu Germania

George Puşcaş este atacantul echipei naţionale

George Puşcaş vrea să-şi ia revanşa în faţa Germaniei, după eliminarea din semifinale de la campionatul european de tineret. România U21 a pierdut atunci cu 2-4, iar atacantul a reuşit o dublă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Cu Germnania va fi un meci greu. Nici nu mai e nevoie de descriere. Cred că avem şansele noastre în grupa asta şi trebuie să mergem încrezători să ne îndeplinim marele obiectiv", a declarat Geroge Puşcaş pentru AS.ro.

  • AS.RO LIVE va debuta vineri, de la 10:30! Legenda Stelei, Marius Lăcătuş, va fi primul invitat. Emisiunea va fi în direct pe site-ul www.as.ro

Tricolorii sunt mulţumiţi de grupa în care a picat România

Puşcaş susţine că România a nimerit într-o grupă bună şi tricolorii au şanse reale de calificare la Mondialul din 2022, care avea loc în Qatar.

"Mi se pare o grupă bună. Una în care putem să ne impunem şi să ne îndeplinim obiectivul. Ne dorim să mergem încrezători şi să putem să ne atingem marele obiectiv", susţine Puşcaş.

România vrea revanşa cu Islanda

George Puşcaş a vorbit şi despre revanşa cu Islanda. Tricolorii au ocazia să se răzbune pe echipa care ne-a oprit din drumul spre EURO 2020.

Reclamă
Reclamă

"Va fi un meci echilibrat care cu siguranţă va avea o motivaţie în plus pentru noi", a spus Puşcaş.

Grupa J din preliminariile pentru Campionatul Mondial 2022

  • Germania
  • România
  • Islanda
  • Macedonia de Nord
  • Armenia
  • Liechtenstein

George Puşcaş este accidentat

Tânărul atacant internaţional este accidentat în acest moment şi nu ştie exact când va reveni. "Se confruntă cu simptome ale herniei sportive și urmează un tratament special", după cum a anunţat antrenorul celor de la Reading.

"Încă nu ştiu când revin. Urmez tratamentul şi sper să revin cât mai repede", a mai spus George Puşcaş. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:09
Dorinel Munteanu ştie care e marea problemă de la naţională: “Este imposibil ce s-a întâmplat”
13:03
România are cotă 1.000 la câştigarea World Cup 2026! Uzbekistan sau Panama, cotate cu şanse mai mari
12:29
Carlos Alcaraz, OUT de la Cupa Davis. Ce se întâmplă cu liderul ATP după finala Turneului Campionilor
12:22
Oscar Piastri, premiat în Australia înainte de Marele Premiu de la Las Vegas. Ce distincţie a primit
12:01
Motivul pentru care Marius Marin şi Valentin Mihăilă au fost scoşi din lot de Mircea Lucescu pentru meciul cu San Marino
11:57
Sabrina Voinea, abuzată verbal de mama ei! Imagini teribile din sala de gimnastică: “Mami, nu mai pot!”
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 3 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 4 Denis Drăguş a plecat din cantonamentul naţionalei. Mircea Lucescu: “Nici nu l-am mai văzut” 5 Marius Șumudică, ținta unui derapaj șocant: “Schizofrenic, gunoi absolut. Se considera cel mai tare antrenor” 6 Gigi Becali a făcut oferte pentru cinci transferuri. Meme: “Suntem deja în discuții”
Citește și