Închide meniul

Fotbalistul cu 38 de meciuri la națională ignorat de Mirel Rădoi: "Îmi doream să fiu în lot!" Cum a primit vestea că rămâne "acasă"

Alexandru Ivan Publicat: 29 martie 2021, 15:22

Comentarii
Fotbalistul cu 38 de meciuri la națională ignorat de Mirel Rădoi: "Îmi doream să fiu în lot!" Cum a primit vestea că rămâne "acasă"

Jucătorul are 38 de apariții pentru prima reprentativă a României

Dragoș Grigore nu s-a supărat pe Mirel Rădoi că l-a lăsat în afara lotului de 25 de jucători pentru primele partide ale naționalei din 2021. A spus că va trage din greu să nu rateze și următoarea convocare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Sigur că îmi doream să fac parte din lotul echipei naţionale, însă, dacă nu sunt acolo, înseamnă că nu merit momentan. Nu îmi rămâne decât să mă antrenez mai bine, să joc mai mult la echipa de club şi atunci probabil că voi fi selecţionat şi la naţională", a declarat Dragoș Grigore, pentru Telekom Sport. 

Dragoș Grigore, jucătorul ignorat de Mirel Rădoi la echipa națională

În vârstă de 34 de ani, Dragoș Grigore a bifat 16 apariții în acest sezon pentru Ludogoreț. Ultimul său meci pentru România a fost în septembrie 2020, 3-2 pe terenul Austriei. A reușit să și marcheze în acea partidă.

"Sigur că îmi doream să fiu. Acum, dezamăgit… Nu ştiu dacă e o dezamăgire. Mi-aş fi dorit să fiu acolo, însă la naţională sunt chemaţi jucătorii care sunt mai în formă, ai momentului. Staff-ul a decis să nu fac parte din lot, nu e nicio problemă, viaţa merge mai departe. Sunt sigur că pe viitor, dacă voi merita, voi face din nou parte din lotul naţionalei", a mai spus Dragoș Grigore.

Dragoș Grigore a strâns, în total, 38 de selecții pentru naționala României. Fostul dinamovist a debutat în februarie 2011, într-un amical câștigat la penalty-uri cu Cipru. 

Reclamă
Reclamă

Dragoș Grigore a fost integralist în toate partidele României de la EURO 2016. A fost singurul său turneu final în tricoul primei reprezentative. 

Lotul României pentru meciurile din preliminariile CM 2022

PORTARI: Florin Niță (Sparta Praga/Cehia, 2/0), Ionuț Radu (Inter Milan/Italia, 0/0), David Lazar (Astra, 1/0); Florin Iacob (UTA Arad/România)

FUNDAȘI: Vasile Mogoș (Chievo Verona/Italia, 3/0), Ionuț Nedelcearu (AEK Atena/Grecia, 13/2), Alin Toșca (Gaziantep F.K./Turcia, 23/0), Vlad Chiricheș (Sassuolo/Italia, 59/0), Andrei Burcă (CFR Cluj 4/0), Mario Camora (CFR Cluj 2/0), Ovidiu Popescu (FCSB, 0/0), Nicușor Bancu (Universitatea Craiova 17/0);

Reclamă

MIJLOCAȘI: Răzvan Marin (Cagliari/Italia, 25/2), Alexandru Crețu (NK Maribor/Slovenia, 4/0), Nicolae Stanciu (Slavia Praga/Cehia, 42/10), Ianis Hagi (Glasgow Rangers/Scoția, 14/0), Alexandru Maxim (Gaziantep F.K./Turcia, 44/6), Erik Bicfalvi (FC Ural/Rusia, 6/1), Valentin Mihăilă (Parma/Italia, 0/0), Dennis Man (Parma/Italia, 6/1), Florin Tănase (FCSB, 5/0), Florinel Coman (FCSB, 4/0), Alexandru Cicâldău (Universitatea Craiova, 10/0);

ATACANȚI: Claudiu Keșeru (Ludogoreț/Bulgaria, 40/13), George Pușcaș (Reading/Anglia, 20/8)

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:29
Omul-foarfecă de la Cupa Africii: la 15 ani era tâmplar, a debutat la 23 și acum rupe porțile în Europa
10:23
Gigi Becali, dialog cu Florinel Coman după ce a ratat “repatrierea” la FCSB: “Nu fi fraier!”
10:05
Presa din America anunță suma pe care se face transferul lui Louis Munteanu
23:57 30 dec.
EXCLUSIVCristi Borcea le cere şefilor lui Dinamo transferuri pentru titlu: “Naşul a luat bătăi de la echipe slabe”
23:09 30 dec.
Gigi Becali l-a făcut praf pe Coelho. De ce crede că Mirel Rădoi era mai bun: “Mi-era teamă”
23:05 30 dec.
EXCLUSIVGică Popescu: “FCSB se bate la campionat”. De ce crede “Baciul” că roş-albaştrii vor avea un avantaj în play-off
1 Grecii anunţă că Olimpiu Moruțan are ofertă din Liga 1. Destinaţie surpriză! 2 Denis Drăguș și-a dat acordul! Revenire spectaculoasă pentru fotbalistul român 3 Dinamo pregăteşte transferul momentului. Jucătorul nu merge la FCSB şi aşteaptă să semneze 4 Motivul rupturii care s-a produs la Universitatea Craiova. Filipe Coelho, în prim-plan 5 A refuzat-o pe Dinamo și acum e ca și transferat la Rapid: “Cred că e închis. A contat partea financiară” 6 De ce a dispărut cel mai cunoscut milionar al României şi patron în Liga 1. Mitică Dragomir: “L-au curățat”
Citește și