”Începând din octombrie, Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia a fost dotat cu un nou instrument pe care jucătorii naționalei îl pot folosi în procesul de refacere după efort.
Tricolorii sunt expuși la temperaturi extreme, între -120° și -180°C, pentru o perioadă de 1-3 minute. Acest procedeu descrie criosauna.
Tricolorii folosesc toate armele pentru victorie
Astfel sunt obținute beneficii importante pentru organism. Criosauna este utilă pentru recuperarea leziunilor și creșterea imunității. Energizează organismul și îl pregătește pentru o nouă sesiune de efort.
Cu 3 meciuri în 6 zile (8-14 octombrie), tricolorii folosesc toate armele pentru victorie!”, anunță FRF într-un comunicat.
Meciurile pe care România le va disputa în luna octombrie
- Joi, 8 octombrie, ora 21:45 – Islanda – România (semifinală play-off EURO 2020)
- Duminică, 11 octombrie, ora 19:00 – Norvegia – România (Liga Națiunilor)
- Miercuri, 14 octombrie, ora 21:45 – România – Austria (Liga Națiunilor)
- România va juca cu Islanda pe 8 octombrie
- Tricolorii vor disputa 3 meciuri într-o săptămână
- Metoda de recuperare la care a apelat Mirel Rădoi
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Dumitru Stângaciu nu mai crede în fotbalul românesc: “Din păcate, regresează! E foarte greu să ajungem la Mondial”
- “Prea mult”. Mircea Lucescu a răbufnit şi a făcut praf arbitrajul. Cele trei meciuri în care “tricolorii” au fost dezavantajaţi
- Ce au făcut turcii la stadionul pe care România întâlneşte Turcia. Mircea Lucescu: “Adâncit cu 4 metri”
- Daniel Pancu știe de ce Turcia a ales să joace barajul cu România pe stadionul lui Beșiktaș: „Numărul unu”
- „Parte din sufletul meu”. Mircea Lucescu a reacționat după ce România a aflat unde va juca barajul cu Turcia
































