Germania – România 2-1 | Răzvan Marin are un mare regret: ”Ne doream un rezultat pozitiv!” Mijlocașul, cu gândul la ”finala” cu Armenia: ”Suntem pregătiți să dăm totul!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 9.10.2021, 0:09

Germania - România 2-1. Răzvan Marin are un mare regret după eșecul de la Hamburg. Mijlocașul este convins că echipa națională putea să obțină cel puțin un egal.

Răzvan Marin

Răzvan Marin, prima reacție după Germania – România 2-1

„Din acest meci putem lua multe lucruri pozitive. O să facem o analiză și vom vedea. Cu siguranță că ne doream să obținem un rezultat pozitiv. Știam că vor veni peste noi. Au reușit să dea golul repede, după pauză.

Cred că majoritatea jucătorilor sunt într-o formă foarte bună, joacă la echipe de top în Europa. Suntem pregătiți să dăm totul pe teren. Nu a fost niciun conflict cum s-a spus. Nu a fost niciun fel de problemă”, a declarat Răzvan Marin.

Germania – România 2-1 | Muller a distrus speranțele unui egal istoric pentru tricolori. Ianis Hagi a dat cel mai frumos gol al meciului

Germania – România 2-1. Tricolorii lui Mirel Rădoi au făcut un meci uriaș, dar s-au văzut în final învinși. Situția în grupă este mai complicată ca niciodată după această seară nebună.

România a început foarte curajos meciul cu Germania și a deschis scorul după doar 9 minute, prin Ianis Hagi. „Prințul” i-a dat mingea printre picioare lui Rudiger și l-a învins pe ter Stegen cu șut devastator la colțul lung. Înainte de golul lui Hagi, nemții au avut un penalty refuzat de VAR.

În partea a doua, Hansi Flick i-a aruncat în luptă pe Muller și Havertz, iar jocul nemților s-a schimbat radical. România nu s-a mai apropiat de careul lui ter Stegen, iar Germania a lovit de două ori, prin Gnabry și Muller, în minutele 52 și 82.

S-a terminat 2-1 pentru Germania, care este lider autoritar în grupa de calificare la CM 2022, cu 18 puncte. România a căzut pe locul 4, cu 10 puncte. Pe locul secund este Macedonia de Nord, iar podiumul e completat de Armenia.

Fotbal extern • 15 oct., 9:10
Neymar, spectacol total în Brazilia – Uruguay 4-1! Starul lui PSG este tot mai aproape de recordul legendarului Pele
Lionel Messi, un car de nervi după Argentina - Peru 1-0
Fotbal extern • 15 oct., 8:29
Lionel Messi, un car de nervi după Argentina – Peru 1-0! Căpitanul „pumelor” a pus tunurile pe arbitru: „O face intenționat de fiecare dată!”
Cum a reacţionat Laurenţiu Reghecampf după ce Mirel Rădoi l-a adus pe Andrei Ivan în faţa jurnaliştilor
Echipa naţională • 13 oct., 11:27
Cum a reacţionat Laurenţiu Reghecampf după ce Mirel Rădoi l-a adus pe Andrei Ivan în faţa jurnaliştilor. Atacantul, considerat vinovat de eşecul cu Germania

Mihai Zmărăndescu, la AS.ro LIVE

Mesajul lui Zarug după eliminarea de la Asia Express sezon 4. Ce a postat pe internet
0:00 Olimpiu Moruțan e magic! Pasă de gol senzațională în Lokomotiv Moscova – Galatasaray 0-1. Turcii sunt în extaz. „Cine are nevoie de Mbappe și Haaland?” 21
oct.
23:55
Olimpiu Moruțan, pasă de gol în Lokomotiv Moscova – Galatasaray 0-1. Ianis Hagi, titular în Rangers – Brondby 2-0. Înfrângere dramatică pentru Niță în Sparta – Lyon 2-3. Cele mai tari meciuri sunt sunt AICI
21
oct.
23:40
HC Motor – Dinamo 28-27. Echipa lui Pascual, înfrângeri pe linie în Liga Campionilor. Cum arată clasamentul grupei
21
oct.
23:20
Kremlin Cup 2021 | Simona Halep – Maria Sakkari, duel de foc în sferturi: „Va fi o provocare pentru mine!” Anunț uriaș făcut de Simo: „Sunt vindecată 100%, nu mai am dureri!”
21
oct.
23:03
Alexandru Cicâldău, noul Kimmich?:)) Imagini uluitoare de la Lokomotiv Moscova – Galatasaray. Rușii au încurcat jucătorii pe tabela de marcaj
21
oct.
22:20
Bodo Glimt – AS Roma 6-1. Rezultat halucinant în Conference League. Jose Mourinho, umilință istorică și fără precedent: „Este vina mea!”
21
oct.
21:32
Petrolul – CSA Steaua 2-0. „Lupii galbeni” au dat de pământ cu echipa lui Daniel Oprița! 9 victorii la rând în Liga 2 pentru ploieșteni
21
oct.
21:05
CFR Cluj – AZ Alkmaar 0-1. Campioana e în criză. A doua înfrângere consecutivă. Echipa lui Dan Petrescu a rămas fără victorie în Conference League
21
oct.
20:59
Simona Halep, reacție genială după victoria cu Veronika Kudermetova. „Voi juca cu o altă rusoaică în runda următoare?”
21
oct.
20:30
Simona Halep – Veronika Kudermetova 6-1, 7-6. Românca, încă o victorie la Kremlin Cup! Când va avea loc meciul din sferturi și cu cine se va bate pentru un loc în semifinale
Reuniune emoționantă la Paris! Lionel Messi a luat-o la fugă când l-a văzut pe Ronaldinho. Imaginile care fac înconjurul planetei