Germania – România | Dorinel Munteanu nu crede în minuni: “Este greu! Nu știu dacă ar trebui să luăm în calcul meciul!” Mesajul transmis de cel mai selecționat jucător din istoria naționalei

Dragoș Vasile Publicat: 8 octombrie 2021, 16:22

Comentarii
Germania – România | Dorinel Munteanu nu crede în minuni: Este greu! Nu știu dacă ar trebui să luăm în calcul meciul! Mesajul transmis de cel mai selecționat jucător din istoria naționalei

Mediafax Foto / Marian Ilie

Dorinel Munteanu nu crede în minuni înainte de Germania – România

Chiar dacă își dorește ca naționala lui Mirel Rădoi să producă marea surpriză, Dorinel Munteanu este resemnat. Fostul mare internațional crede că “tricolorilor” le va fi greu să obțină un rezultat pozitiv.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Îmi doresc să producem o surpriză, ceea ce nu cred. Este un meci dificil din punctul nostru de vedere. În deplasare cu Germania, șansele noastre sunt reduse, oricum ar fi. Avem cel mai important joc luni, cu Armenia. Germania este într-o formă foarte bună, de la învestirea noului antrenor. Hansi Flick a adus un suflu nou la echipa națională, jucători noi. În ultimele jocuri, Germania a făcut scor cu Armenia și cu Islanda.

Pentru noi este greu. Nu știu dacă ar trebui să luăm în calcul foarte mult acest joc cu Germania. Deși pentru toți jucătorii noștri se întâmplă o dată la mulți ani un joc cu Germania. Eu am jucat doar de două ori cu Germania. Cei care vor intra cu Germania ar trebui să dea totul pe teren, să încerce să obțină un rezultat bun, dacă se poate. Dar e obligatoriu să câștigăm meciul cu Armenia”, a declarat Dorinel Munteanu în cadrul unei conferințe de presă.

Adrian Mutu spulberă orice speranţă înainte de Germania – România: „Nu avem forţă!”

Adrian Mutu spulberă orice speranţă înainte de Germania – România. “Briliantul” crede că “tricolorilor” lui Mirel Rădoi le va fi foarte greu să obţină un rezultat pozitiv împotriva nemţilor.

“N-avem forța și nu știu de unde avem speranța asta să învingem Germania. E un adversar puternic, cu jucători foarte buni pe toate posturile, este greu să te gândești la un rezultat împotriva lor, chiar pe terenul lor”, a declarat Adrian Mutu pentru digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Înaintea ultimelor patru meciuri din grupă, România se află pe locul trei în grupă, cu 10 puncte, din 6 etape. Primul loc este ocupat de Germania, cu 15 puncte, iar pe poziția secundă se află Armenia, cu 11 puncte.

  • Germania – România se joacă azi, de la 21:45, la Hamburg. Partida va fi LIVE TEXT pe AS.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:48

Șocul zilei la ATP Miami! Carlos Alcaraz, eliminat în turul al treilea

23:45

Transfer uriaș în Liga 1: „De la 3 milioane în sus” Jucătorul căruia i-a explodat cota

23:40

Fiorentina – Inter 1-1. Cristi Chivu a ratat şansa de a se distanţa de AC Milan

23:20

Mircea Lucescu i-a găsit înlocuitor lui Ionuț Radu, accidentat! Anunțul de ultimă oră venit de la FRF

23:05

LIVE TEXTReal Madrid – Atletico 3-2. Meci extraordinar pe ”Bernabeu”! Molina și Vinicius, super-execuții. Valverde vede direct roșu

23:03

Final dramatic pentru Răzvan Lucescu. A pierdut în minutul 90+5

1 Gigi Becali a pierdut omul lui de încredere la FCSB. Ce e nevoit să facă din nou patronul 2 Mirel Rădoi a încalcat regulilele la meciul cu UTA. De ce FCSB va scăpa fără sancțiuni 3 UPDATEIonuț Radu ratează sigur meciul Turcia – România. Primul verdict al medicilor 4 Reacţia lui Mirel Rădoi după ce Gigi Becali l-a criticat pe Daniel Bîrligea! Ce a spus antrenorul despre atacant 5 NEWS ALERTConvocare de urgenţă la echipa naţională! Jucătorul chemat de Mircea Lucescu pentru Turcia – România 6 L-a dat afară! Dan Șucu, decizie radicală la Rapid
Citește și