Germania – România | „Tricolorii” nu au mai rezitat! Serge Gnabry l-a învins pe Florin Niță! + Dan Petrescu nu a scăpat de ”coșmar”: Andrei Burcă a ieșit accidentat

Dragoș Vasile Publicat: 8 octombrie 2021, 23:24

Germania – România | „Tricolorii nu au mai rezitat! Serge Gnabry l-a învins pe Florin Niță! + Dan Petrescu nu a scăpat de coșmar: Andrei Burcă a ieșit accidentat

Serge Gnabry

Serge Gnabry l-a învins pe Florin Niță în Germania – România

După o primă repriză în care România a condus, nemții au restabilit egalitatea rapid în a doua jumătate a meciului prin Serge Gnabry. Vedeta lui Bayern a marcat cu un șut puternic din afara careului, în minutul 50.

În urma golului cu România, Gnabry a ajuns la cota 20 pentru naționala Germaniei în doar 30 de meciuri!

VEZI AICI GOLUL MARCAT DE SERGE GNABRY

De asemenea, tot în repriza secundă, înainte de golul nemților, Mirel Rădoi a fost nevoit să îl schimbe pe Andrei Burcă. Jucătorul campioanei CFR Cluj nu a mai putut continua partida din cauza unei accidentări și a fost înlocuit cu Cristi Manea, colegul său de la gruparea din Gruia.

Astfel, „coșmarul” accidentărilor continuă pentru Dan Petrescu, care se temea înaintea meciului că poate pierde alți jucători importanți.

Ianis Hagi, gol magnific după ce l-a umilit pe Antonio Rudiger

Ianis Hagi i-a redus la tăcere pe nemți la ei acasă! În minutul 9 al confruntării de la Hamburg, starul lui Rangers a deschis scorul după o fază superbă în care a amintit de tatăl său, „Regele” Gică Hagi.

Mjlocașul s-a distrat în careul germanilor. L-a umilit pe Antonio Rudiger, vedeta lui Chelsea, după ce a trimis balonul printre pricioarele acestuia, și nu i-a dat nicio șansă lui Marc-Andre ter Stegen, portarul Barcelonei. Ianis a deschis scorul cu un șut perfect!

• Serge Gnabry l-a învins pe Florin Niță
  • Dan Petrescu nu a scăpat de ”coșmar”: Andrei Burcă a ieșit accidentat

Cine va golgheterul Ligii 1?

8:33 VIDEOInter a sărbătorit titlul pe muzică românească! Imagini fabuloase cu hora din vestiar. Piesa care a declanșat nebunia la Milano 8:13 Novak Djokovic, sportivul anului la gala Laureus! Premiu special pentru Jude Bellingham 7:54 FotoAdrian Mititelu Jr, la câteva minute de moarte! Dezvăluiri incredibile după 10 ore de comă. În ce stare se află acum 22
23:55
VIDEOMiddlesbrough – Leeds 3-4, în AntenaPLAY. Nebunie de meci în Championship. A „plouat” cu goluri spectaculoase!
22
23:55
VIDEOFarense – Benfica 1-3, în AntenaPLAY. „Vulturii” continuă să spere la titlul din Liga Portugal
22
23:54
FotoBucurie nebună după ce Inter a câștigat titlul în Serie A! Nerazzurri au depășit-o pe AC Milan la campionate câștigate
22
23:41
AC Milan – Inter 1-2! Inter a câștigat titlul în Serie A după ce și-a răpus marea rivală în „Derby della Madonnina”