Germania U20 – România U20 4-0. Umilință pentru tricolorii mici! Nemții au dat de pământ cu naționala lui Bogdan Lobonț

Publicat: 11.10.2021, 18:00
Actualizat: 11.10.2021, 18:00

România U20, pregătită de Florin Bratu, a pierdut împotriva Germaniei U20, scor 0-4, într-un meci amical.

Germania U20 - România U20 4-0

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

După victoria în fața Cehiei U20, România U20 n-a avut nicio șansă în fața nemților. Germanii au luat cu asalt careul nostru în prima repriză, dar au ratat incredibil.

Tricolorii lui Bogdan Lobonț n-au mai rezistat presiunii și în repriza secundă. Nemții au deschis scorul în minutul 60, prin Nebel, care a înscris de la 11 metri, după un henț în careu al lui Duțu.

Germania U20 – România U20 4-0

Nemții au continuat să atace și au făcut 2-0 în minutul 73, profitând de o eroare uriașă de arbitraj. Kehrer a primit mingea în careul nostru și l-a învins pe Hindrich, dar dintr-o poziție clară de ofsaid, pe care tușierul nu a semnalizat-o.

Coșmarul echipei lui Lobonț a continuat, iar România U20  a mai încasat două goluri pe final. Schmidt a marcat în urma unui corner, iar Kehrer a făcut „dubla” cu o execuție simplă, din câțiva metri, după centrarea perfectă a lui Obuz.

S-a terminat 4-0 pentru Germania U20. A fost a doua înfrângere din mandatul lui Bogdan Lobonț, după 1-6 cu Anglia U20. Tricolorii mici au însă și două victorii, ambele cu același scor, 2-1, cu Portugalia U20 și Cehia U20.

Meciul dintre Germania U20 și România U20 a început cu un moment de reculegere în memoria fostului selecționer Cornel Drăgușin. În tribune s-a aflat și Florin Bratu, selecționerul naționalei U21.

Povestea emoționantă a lui Eduard Rădăslăvescu
Echipa naţională • 7 oct., 21:40
„Domnul Hagi îmi arată cum să dau la poartă!” Povestea emoționantă a lui Eduard Rădăslăvescu, puștiul care a marcat un gol fabulos în România U20 – Cehia U20 2-1. „La 12 ani am plecat de acasă, mama a plâns cel mai tare”
Eduard Rădăslăvescu, gol fabulos în România U20 - Cehia U20
Echipa naţională • 7 oct., 21:07
Eduard Rădăslăvescu, gol de pus în ramă în România U20 – Cehia U20 2-1! „Perla” lui Gică Hagi a rupt plasa de la 30 de metri
România U20 - Cehia U20
Echipa naţională • 7 oct., 20:00
România U20 – Cehia U20 2-1. O nouă victorie pentru echipa lui Bogdan Lobonț! Rădăslăvescu, gol senzațional

Mihai Zmărăndescu, la AS.ro LIVE

Mesajul lui Zarug după eliminarea de la Asia Express sezon 4. Ce a postat pe internet
0:00 Olimpiu Moruțan e magic! Pasă de gol senzațională în Lokomotiv Moscova – Galatasaray 0-1. Turcii sunt în extaz. „Cine are nevoie de Mbappe și Haaland?” 21
oct.
23:55
Olimpiu Moruțan, pasă de gol în Lokomotiv Moscova – Galatasaray 0-1. Ianis Hagi, titular în Rangers – Brondby 2-0. Înfrângere dramatică pentru Niță în Sparta – Lyon 2-3. Cele mai tari meciuri sunt sunt AICI
21
oct.
23:40
HC Motor – Dinamo 28-27. Echipa lui Pascual, înfrângeri pe linie în Liga Campionilor. Cum arată clasamentul grupei
21
oct.
23:20
Kremlin Cup 2021 | Simona Halep – Maria Sakkari, duel de foc în sferturi: „Va fi o provocare pentru mine!” Anunț uriaș făcut de Simo: „Sunt vindecată 100%, nu mai am dureri!”
21
oct.
23:03
Alexandru Cicâldău, noul Kimmich?:)) Imagini uluitoare de la Lokomotiv Moscova – Galatasaray. Rușii au încurcat jucătorii pe tabela de marcaj
21
oct.
22:20
Bodo Glimt – AS Roma 6-1. Rezultat halucinant în Conference League. Jose Mourinho, umilință istorică și fără precedent: „Este vina mea!”
21
oct.
21:32
Petrolul – CSA Steaua 2-0. „Lupii galbeni” au dat de pământ cu echipa lui Daniel Oprița! 9 victorii la rând în Liga 2 pentru ploieșteni
21
oct.
21:05
CFR Cluj – AZ Alkmaar 0-1. Campioana e în criză. A doua înfrângere consecutivă. Echipa lui Dan Petrescu a rămas fără victorie în Conference League
21
oct.
20:59
Simona Halep, reacție genială după victoria cu Veronika Kudermetova. „Voi juca cu o altă rusoaică în runda următoare?”
21
oct.
20:30
Simona Halep – Veronika Kudermetova 6-1, 7-6. Românca, încă o victorie la Kremlin Cup! Când va avea loc meciul din sferturi și cu cine se va bate pentru un loc în semifinale
Reuniune emoționantă la Paris! Lionel Messi a luat-o la fugă când l-a văzut pe Ronaldinho. Imaginile care fac înconjurul planetei