Giovanni Becali contestă o decizie a lui Mircea Lucescu, chiar înaintea marelui meci cu Bosnia. Giovanni Becali e de părere că în poarta României nu ar trebui să fie Florin Niţă.
Ioan Becali e de părere că Ştefan Târnovanu ar merita să fie titularul naţionalei României,a vând în vedere parcurul european cu FCSB din acest sezon. Becali mai spune că Niţă nu are parte de multe meciuri tari la arabi.
Giovanni Becali contestă o decizie a lui Mircea Lucescu
„În poartă se știe cine e, cu toate că ar mai merita și altul să joace. Târnovanu! N-ar merita? Hai că nu începe, dar măcar să joace meciul al doilea. Totuși, Târnovanu a jucat 20 de meciuri în Europa.
Celălalt (n.r – Florin Niță) joacă într-un fotbal… hai că mai joacă cu Al Nassr, Al Ittihad, Al Ahli, 3-4 meciuri, dar restul sunt… e un campionat mai departe. Asta e, măcar să fie bine și să meargă din victorie în victorie„, a spus Giovanni Becali la fanatik.ro.
Mircea Lucescu a ales lotul pentru România – Bosnia
Daniel Bîrligea a acuzat probleme medicale în timpul antrenamentului de ieri. Astfel, acesta este motivul pentru care atacantul de la FCSB nu va juca în România – Bosnia, de la pra 21:45, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY. Ulterior, Federaţia a anunţat că Bîrligea are probleme musculare şi nu va juca nici în partida cu San Marino.
În decursul zilei de vineri, oficialii UEFA au publicat loturile celor două selecționate, înaintea partidei dintre România și Bosnia. Pe foaia jucătorilor aleși de Mircea Lucescu nu se află Daniel Bîrligea.
De asemenea, selecționerul echipei naționale a renunțat și la Dennis Politic și Denis Ciobotariu, pentru prima partidă din preliminariile pentru World Cup 2026, turneu final care va fi transmis, în exclusivitate, în Universul Antena.
Iată jucătorii din lotul României, pentru duelul cu Bosnia:
