Antena 1
Antena 1 și platforma Antena Play vor difuza 40 din următoarele 60 de meciuri ale tricolorilor începând cu iunie 2022 până în 2028. Este pentru prima dată când o televiziune privată din România a semnat un parteneriat atât de lung cu UEFA pentru meciurile României.
Această mișcare subliniază leadership-ul Antena 1 în furnizarea celor mai bune programe de Prime Time pentru parteneri: publicul și piața de publicitate. Audiențele TV din ultimii ani au arătat o relație foarte specială între români și echipa națională de fotbal: top 3 audiențe TV pe publicul comercial au fost obținute de meciuri ale României.
Antena 1 investește în viitor, pe termen lung, pentru a le oferi românilor cele mai bune experiențe TV. Antena 1 crede în români și crede că, indiferent de generație, statut social sau idei diferite, România ne unește pe toți.
Toate meciurile importante transmise pentru următorii 6 ani se adaugă la recenta investiție Antena 1 în domeniul sportului: noul program sportiv zilnic Antena Sport și domeniul digital as.ro care deja servesc publicul din România și piața de advertising.
În plus față de meciurile României, Antena 1 și Antena Play vor transmite finala Ligii Națiunilor în 2023 și 2027.
Hai, România! În fiecare zi.
Intact Media Group este un grup media 100% românesc care operează posturile Antena 1, Antena 3, Happy Channel, Antena Stars, Zu TV, Radio ZU și liderul pieței digitale – Antena Play, alături de grupul digital nr 1 pe piața românească.
- Antena 1, noua destinaţie pentru meciurile naţionalei României de fotbal
- Hai, România! În fiecare zi!
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Cerinţa lui Cosmin Olăroiu să fie selecţioner al României. Gino Iorgulescu, dezvăluire despre negocierea secretă cu Burleanu
- Adrian Ilie și-a dezvăluit dorința pentru anul 2026: “Pe plan sportiv”
- Adrian Ilie îi cere lui Radu Drăguşin să se transfere de la Tottenham: “Avem nevoie de el la naţională”
- Cum l-a numit Daniel Pancu pe Mircea Lucescu: “Nu fac nicio diferenţă între el din ’97 şi cel de acum”
- Răzvan Burleanu, nemulţumire publică legată de rezultatele lui Mircea Lucesu la naţională: “Am fi putut mai mult”
































