Închide meniul

Helmut Duckadam a intervenit după ce Gică Hagi l-a atacat pe Edi Iordănescu: „Aici e o mare problemă!”

Sebastian Cristian Publicat: 15 martie 2023, 22:48

Comentarii
Helmut Duckadam a intervenit după ce Gică Hagi l-a atacat pe Edi Iordănescu: Aici e o mare problemă!”

Helmut Duckadam / Antena Sport

Helmut Duckadam a intervenit după ce Gică Hagi l-a atacat pe Edi Iordănescu. Fostul mare goalkeeper crede că există o problemă în această situație pentru că ceilalți părinți de fotbaliști nu pot interveni la televizor, așa cum a făcut-o Hagi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andorra – România este primul meci și va putea fi urmărit în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY, pe 25 martie, de la 21:45. România – Belarus e pe 28 martie, de la ora 21:45.

Helmut Duckadam a intervenit după ce Gică Hagi l-a atacat pe Edi Iordănescu: „Aici e o mare problemă!”

„Normal că ești subiectiv, ca părinte. Toți antrenorii care au fost selecționeri în România au fost implicați în selecțiile făcute. Inclusiv Hagi. Nici el nu a putut să facă pe toată lumea fericită.

Problema e alta: Hagi e Hagi și poate vorbi, dar ce facem cu ceilalți părinti care nu pot să iasă la TV și să vorbească? Părinții ai căror copii nu au fost convocați și joacă la Brescia, sau nu știu unde joacă.

Sau că nu l-a văzut nimeni, iar el joacă, așa cum a fost cazul lui Cojocaru, care juca meci de meci în Belgia? Până la urmă, l-au văzut și a fost convocat. Aici e o mare problemă”, a spus Helmut Duckadam la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Ce a declarat Gică Hagi după ce Edi Iordănescu nu l-a inclus pe Ianis în lista preliminară

„Nu vreau ca opinia publică să fie prost informată. Ianis, în momentul de față, este sănătos. Nu poate să joace mai mult, dar e sănătos. Au apărut discuții despre ce cred unii și alții.

Ianis nu e important pentru antrenorul echipei naționale. Daca era important, se afla măcar pe lista străinilor. Când i se comunică că e un jucător important, de ce nu face parte dintre jucătorii convocați?

Au avut loc discuții. I s-a comunicat că e un jucător foarte important pentru echipa națională. Nu e pus nici măcar pe lista preliminară. Înseamnă că Ianis nu contează pentru echipa națională.

Reclamă

Aici nu vorbim de a juca, vorbim de lista preliminară. Dacă i se comunică jucătorilor, în discuții, că e un jucător important pentru echipa națională… ce putem să înțelegem din toată asta?

Înseamnă că nu e important pentru Edi Iordănescu și echipa națională. Nu mă deranjează, e o realitate. Nu e important pentru echipa națională! Nu e normal să declari public că îți lipsesc jucători foarte importanți și, cand e, nu face nici măcar parte din lista preliminară.

Antrenorul întotdeauna decide cine vine și cine nu vine. E responsabilitatea lui. Nu putem să jucăm la două sau trei capete. Vorbim de o listă, nu de convocare! Probabil că o să fie convocat atunci când o să fie într-o formă foarte bună și nu o să aibă ce să mai facă.

E o situație foarte clară. Mie mi se pare că Ianis nu e important pentru echipa națională. A fost unul dintre cei mai buni jucători de la echipa națională, înainte să se accidenteze.

Pitu cât joacă? Cât a jucat în ultimele zece meciuri? Vorbesc de unul de-al meu. Păi de ce e în listă? Ianis nu e. Ianis poate să facă mai multe decât Pitu în 10 minute, probabil, dată fiind experienţa lui. Cred eu că antrenorul ne-a dat un mesaj foarte clar”, a declarat Gică Hagi, pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB la primul meci european al sezonului, cu Inter Club d'Escaldes?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:34
Oferte de Champions League pentru Louis Munteanu! Echipele importante care îl doresc pe atacantul lui CFR Cluj
22:20
Probleme pentru Denis Alibec! Mihai Stoica face un anunţ îngrijorător. Atacantul ar putea fi operat
22:20
LIVE SCOREFluminense – Chelsea 0-1. Joao Pedro, gol superb! Meciul stabileşte prima finalistă de la Mondialul Cluburilor
22:16
EXCLUSIVCând revine Tavi Popescu la FCSB, după accidentarea care l-a făcut să rateze pregătirea de vară!
21:35
EXCLUSIVCum arată echipa de start a FCSB-ului la duelul cu Inter Club d’Escaldes, din Liga Campionilor!
21:33
Carlos Alcaraz nu i-a dat nicio şansă lui Cameron Norrie! Ibericul, în semifinale la Wimbledon 2025
1 Dinamo, la un pas de cel mai scump transfer al verii. Cât plătesc “câinii” pentru jucătorul de 19 ani dorit de Kopic 2 Gigi Becali a tăiat bugetul academiei FCSB: “La revedere! N-am nevoie de 50 de lei de la părinţi” 3 Surpriză uriaşă: cu ce echipă negociază agenţii lui Ianis Hagi. Unde ar putea juca internaţionalul român 4 Suma uriaşă pe care a plătit-o Universitatea Craiova pentru Al-Hamlawi! Ce salariu va avea palestinianul 5 UPDATEDouă transferuri într-o zi la Dinamo. “Câinii” au mai adus un atacant legitimat la campioana Danemarcei 6 Foto“Două explozii succesive” Poliţia a dat noi detalii despre accidentul în care au murit Diogo Jota şi fratele lui
Citește și