Închide meniul

Horaţiu Moldovan a spus care a fost adevăratul motiv pentru care a lipsit de la primele meciuri din mandatul lui Mircea Lucescu

Valentin Pîrcălabu Publicat: 7 octombrie 2024, 9:29

Comentarii
Horaţiu Moldovan a spus care a fost adevăratul motiv pentru care a lipsit de la primele meciuri din mandatul lui Mircea Lucescu

Horaţiu Moldovan / AntenaSport

Horaţiu Moldovan a spus care a fost adevăratul motiv pentru care a lipsit de la primele două meciuri din mandatul lui Mircea Lucescu. Moldovan nu fost prezenta la dubla cu Kosovo şi Lituania, din luna septembrie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În schimb, Horaţiu Moldovan va fi prezent la cele două meciuri din octombrie, pe care naţionala României le va disputa cu Cipru şi Lituania. Moldovan se va lupta pentru postul de titular cu Ştefan Târnovanu şi cu Florin Niţă. Lituania – România va fi pe 15 octombrie, de la 21:45, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Horaţiu Moldovan a spus care a fost adevăratul motiv pentru care a lipsit de la primele două meciuri din mandatul lui Mircea Lucescu

Horaţiu Moldovan a ţinut să clarifice motivul pentru care a lipsit de la meciurile de debut ale lui Mircea Lucescu în al doilea mandat la naţionala României. Actualul portar de la Sassuolo a negat cu vehemenţă faptul că a refuzat convocarea şi a precizat că la mijloc a fost “o discuţie constructivă” cu Mircea Lucescu.

Da, da. Acesta este adevărul. Pentru că s-a discutat foarte mult și despre acest subiect. Că am refuzat convocarea… Doamne ferește! A fost o dezinformare totală. Nu aș putea niciodată și nu mi-aș permite niciodată să refuz o convocare la echipa națională. Nu cred că este mândrie mai mare decât să-ți reprezinți țara.

Exact. A fost o discuție constructivă pe care am avut-o cu domnul Lucescu și mi-a înțeles dorința. Mă bucur că până la urmă a fost o alegere inspirată și în acea perioadă am reușit să-mi câștig locul în primul 11“, a spus Horaţiu Moldovan pentru gsp.ro.

Reclamă
Reclamă

Mircea Lucescu a anunțat lotul României pentru meciurile cu Cipru și Lituania

Mircea Lucescu a anunțat lotul României pentru meciurile cu Cipru și Lituania, din Nations League. Duelul dintre Lituania și România va fi în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY, marți, 15 octombrie, de la ora 21:45.

Iată lotul echipei naționale a României, pentru meciurile cu Cipru și Lituania:

PORTARI

Reclamă

Florin NIȚĂ (Damac | Arabia Saudită, 26/0), Horațiu MOLDOVAN (Sassuolo | Italia, 11/0), Ștefan TÂRNOVANU (FCSB, 2/0)

FUNDAȘI

Andrei RAȚIU (Rayo Vallecano | Spania, 23/1), Cristian MANEA (FC Rapid 1923, 25/2), Andrei BURCĂ (Baniyas | EAU, 33/1), Radu DRĂGUȘIN (Tottenham | Anglia, 23/0), Virgil GHIȚĂ (Cracovia | Polonia, 1/0), Alexandru PAȘCANU (FC Rapid 1923, 0/0), Nicușor BANCU (Universitatea Craiova, 41/2), Alexandru CHIPCIU (Universitatea Cluj, 45/6)

MIJLOCAȘI

Deian SORESCU (Gaziantep | Turcia, 19/0), Dennis MAN (Parma | Italia, 30/8), Nicolae STANCIU (Damac | Arabia Saudită, 76/15), Răzvan MARIN (Cagliari | Italia, 61/7), Marius MARIN (Pisa | Italia, 24/0), Darius OLARU (FCSB, 22/0), Adrian ȘUT (FCSB, 2/0), Ianis HAGI (Rangers | Scoția, 41/5), Florinel COMAN (Al-Gharafa | Qatar, 18/1), Valentin MIHĂILĂ (Parma | Italia, 26/5), Alexandru MITRIȚĂ (Universitatea Craiova, 20/4)

ATACANȚI

George PUȘCAȘ (Bodrum | Turcia, 45/11), Denis ALIBEC (Farul Constanța, 40/5), Denis DRĂGUȘ (Trabzonspor | Turcia, 17/4)

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40 27 oct.
Doliu în fotbalul spaniol! A murit un fost mare portar al lui Real Madrid şi al Valenciei
23:38 27 oct.
Cristi Manea a dezvăluit “secretul” lui Costel Gâlcă care aduce victorii: “Sunt multe echipe”
23:20 27 oct.
Costel Gâlcă a anunţat o schimbare la Rapid după ce giuleştenii au umilit-o pe Unirea Slobozia în campionat!
23:14 27 oct.
Alex Dobre pune presiune pe Mircea Lucescu: “E o dezamăgire atunci când nu joci”
23:03 27 oct.
“O victorie mare” Reacţia lui Claudiu Petrila după Rapid – Unirea Slobozia 4-1! A marcat primul gol după 3 luni
22:51 27 oct.
“Mă simt foarte rău” Reacţia lui Papeau după ce a revenit în Giuleşti, iar echipa lui a fost umilită de Rapid!
1 Giovanni Becali i-a dat replica lui Florin Tănase, după ce a fost făcut praf de decarul FCSB-ului 2 Scandal uriaş: Denisa Golgotă a depus plângere pentru hărţuire: “A spus că mi-ar da pumni în gură. E favorizată o gimnastă” 3 CFR Cluj nu așteaptă după Dan Petrescu! Decizia majoră luată de Iuliu Mureșan: “Ceva voi face” 4 Gigi Becali, reacţie furibundă după conflictul dintre Florin Tănase şi Giovanni Becali: “Eu nu am nevoie de sifoane” 5 Ce le-a spus Dennis Politic suporterilor, în faţa autocarului, după ce n-a jucat niciun minut în FCSB – UTA 4-0 6 EXCLUSIVCamelia Voinea a anunţat că deschide proces după declaraţiile Denisei Golgotă: “Am luat legătura cu avocaţii”
Citește și