Foto

Imagini de necrezut! Rareş Burnete a marcat pentru România U19 şi s-a accidentat într-un gard! A fost schimbat şi luat cu salvarea

Iulian Focșăneanu Publicat: 27 septembrie 2022, 17:31

Comentarii
Imagini de necrezut! Rareş Burnete a marcat pentru România U19 şi s-a accidentat într-un gard! A fost schimbat şi luat cu salvarea

Rareş Burnete s-a accidentat într-un gard şi a fost transportat la spital / FRF TV

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Imagini de necrezut în meciul România U19 – Austria U19, din Turul de Elită. Rareş Burnete a marcat un gol extrem de important, dar a avut parte de o accidentare teribilă în momentul în care s-a bucurat de reuşita sa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Atacantul celor de la Lecce a deschis scorul în minutul 42 şi s-a dus la marginea terenului pentru a sărbători în faţa tribunei. A încercat chiar să dea mâna cu un apropiat, moment în care au venit şi coechipierii să se bucure alături de el.

Rareş Burnete a marcat pentru România U19 şi s-a accidentat într-un gard

Din păcate, gardul lângă care sărbătoreau s-a rupt şi au urmat momente de necrezut în meciul transmis pe FRF TV. Jucătorii lui Alexandru Pelici s-au ridicat, dar marcatogul golului a acuzat probleme medicale.

Burnete s-a tăiat la mâna dreaptă şi a avut nevoie de intervenţia medicilor echipei. Aceştia nu au putut să oprească sângerarea şi a fost chemată ambulanţa. Jucătorul în vârstă de 18 ani a izbucnit în plâns şi a părut a fi în stare de şoc. Atacantul României U19 a fost transportat, de la stadionul din Voluntari, la cel mai apropiat spital.

În locul lui Rareş Burnete a intrat pe teren Atacans Trică, atacantul de 18 ani de la CSA Steaua.

Reclamă
Reclamă

România U19 – Lituania U19 0-0

Selecţionata României a terminat la egalitate cu echipa Lituaniei, 0-0, sâmbătă, pe Stadionul „Anghel Iordănescu” din Voluntari, în Grupa a 6-a a preliminariilor Campionatului European de fotbal Under-19 din 2023.

Tricolorii sunt la al doilea 0-0, după ce au remizat şi cu Letonia. Jucătorii antrenaţi de Alexandru Pelici au dominat şi partida cu Lituania, au avut o bară (Burnete – min. 64) şi 12-1 la şuturile pe spaţiul porţii, dar nu au reuşit să înscrie.

Pelici a aliniat echipa: David Dincă (căpitan) – David Maftei, Adrian Grigore-Huideş, Ştefan Duţu, Andrei Borza – Alin Boţogan, Cătălin Vulturar (David Sala, 46) – Antonio Borduşanu (Denis Bujor, 80), Omar El Sawy (Atanas Trică, 61), Eduard Radaslavescu (Alexandru Musi, 61) – Rareş Burnete (George Leaţă, 87).

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă finala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:07

„Uitați-vă spre cer! E Neymar!” Cum a putut să ajungă starul în cantonamentul Braziliei, deși e accidentat

19:01

Barcelona, aproape de primul transfer al verii! Jucătorul a spus “DA” și e gata să vină pe Camp Nou

18:59

“Putem deveni, nu am niciun dubiu” Obiectivul uriaş stabilit de Daniel Pancu pentru Rapid!

18:44

Eva Lys – Sorana Cîrstea LIVE TEXT. “Sori” luptă pentru calificarea în turul trei la Roland Garros

18:37

Pancu, război total cu CFR Cluj! Reacția noului antrenor de la Rapid, după ce Mureșan i-a urat „drum bun și xanax”

18:30

Eroii Campionatului Mondial | Beckenbauer: De la copilul cu picioare sângerânde la “Der Kaiser”, câștigătorul World Cup

1 Situație dramatică în Liga 1: clubul are mari probleme financiare și caută să-și vândă vedetele 2 Cutremur în handbalul românesc! Campioana se desparte de ZECE jucătoare 3 Mutare înainte de Farul – Chindia. Au transferat un spaniol crescut la Valencia 4 Momentul în care Gigi Becali a plâns în fața lui Nuțu Cămătaru: “Îmi spunea că nu a vrut, că alea, alea” 5 “Îl aștept la Universitatea Craiova!” Mihai Rotaru pregătește un transfer de la Rapid 6 OUT de la barajul cu Dinamo! Jucătorul de la FCSB a plecat din România şi nu va fi în lot pentru derby
Citește și