Tânărul goalkeeper este însă rezervă la Inter și va trebui să-și găsească o echipă pentru care să evolueze pentru a se bucura de încrederea selecționerului.
Ionuț Radu nu a apărat aproape deloc în acest an, fiind rezervă atât la echipa din Milano, cât și la Parma, acolo unde a fost împrumutat.
Gică Popescu, surprins de retragerea lui Ciprian Tătărușanu
Popescu susține că Tătărușanu este o pierdere pentru prima reprezentativă și se declară surprins de faptul că acesta a renunțat la echipa națională, ținând cont de faptul că la Milan nu evoluează.
”M-a surprins retragerea lui Ciprian Tătărușanu. Un jucător care nu prea joacă la echipa de club, așa cum este el, își dorește să joace la echipa națională, pentru că este singurul loc unde poate să o facă. Să renunțe la acest lucru mi se pare o decizie atipică.
Cred că ar mai fi putut juca, cel puțin în preliminariile pentru următorul Mondial. Este o pierdere mare, era căpitanul echipei naționale. Mereu a jucat cu o determinare foarte mare. Dacă rămâne la această decizie, va fi o pierdere foarte mare”, este de părere Gică Popescu.
- Gică Popescu a fost surprins de decizia lui Ciprian Tătărușanu
- Ce va trebui să facă Radu pentru a fi titularul naționalei
- Cupa Mondială Echipe Mixte 2025 e live în AntenaPLAY (30 noiembrie - 7 decembrie)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ciprian Marica, glumă sau “săgeată” spre Mircea Lucescu? “Are 80 de ani și ține locul ocupat”
- Cristi Borcea surprinde! Pe cine vede viitor selecționer al naționalei României
- Mesaj sublim al tricolorilor de 1 decembrie. Hagi, Rațiu, Man, Drăguș – la unison: “La mulţi ani, România!”
- Ce amenzi dă Mircea Lucescu la naționala României. Alibec a dat din casă: “Nici nu te mai primește”
- Adi Popa le dă doar 6% şanse tricolorilor să meargă la Mondial! Ce a spus înaintea barajului cu Turcia
































