Gazonul de pe stadionul din Reykjavik a suferit o transformare importantă. Dacă în luna martie părea a fi imposibil de jucat pe el, acum arată excelent.
Islandezii, nerăbdători să joace împotriva României
Duelul din semifinalele barajului trebuia să se dispute în urmă cu cinci săptămâni. Pandemia de coronavirus i-a amânat însă debutul lui Mirel Rădoi. Sunt șanse ca partida să fie programată abia anul viitor.
Adversarii tricolorilor speră să primească acceptul de a juca, la toamnă, pe Laugardalsvollur. Sunt încântați de starea gazonului și anunță că nu au mari probleme din cauza Covid-19. În Islanda, numai 10 persoane infectate cu noul virus au decedat.
After a long and hard winter it’s always nice to go out for the first cut ☀️ @SSStadia @footballiceland @Fotboltinet pic.twitter.com/a2Hdm6un5t
— Kristinn V. Jóhannsson (@kristinn_v) April 30, 2020
România și Islanda trebuiau să fie adversare pe 26 martie. Confruntarea a fost amânată inițial pentru luna iunie, dar nici acest scenariu nu a fost pe placul conducătorilor fotbalului european. Din ultimele informații, meciul din semifinalele barajului se va juca în octombrie.
Daniel Isăilă l-a sfătuit deja pe Mirel Rădoi să se bazeze pe tinerii care au impresionat la Campionatul European de tineret. "Ei pot deveni următoarea Generație de Aur. Putem să renunțăm la o calificare, două și să facem o întinerire. Ne trebuie și multă șansă, inspirație", a declarat Isăilă pentru AntenaSport.
- Meciul de baraj a fost amânat de două ori
- În Islanda sunt 1.800 de persoane infectate cu coronavirus
- Meciul de la Reykjavik s-ar putea juca în luna octombrie
- Inter Club d'Escaldes - FCSB e în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY (15 iulie, 21:30)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- OFICIAL | România a coborât în clasamentul FIFA! Pe ce loc se află “tricolorii” lui Mircea Lucescu
- Programul României U21 în preliminariile EURO 2027! “Tricolorii” încep o nouă campanie în septembrie
- FRF, mesaj de “adio” pentru Daniel Pancu. Urmează prezentarea noului selecţioner al României U21
- Avertisment pentru Mircea Lucescu! Probleme pentru tricolorii din străinătate: Situaţie ingrată pentru Drăguşin
- Cum a ratat Ianis Hagi un transfer important. Detaliile dezvăluite de Mircea Lucescu: “E cazul să joace”