Ladislau Boloni i-a făcut praf pe fotbaliştii români! „Să mă ierte jucătorii, dar nu găsești unul talentat în fotbalul românesc”

Antena Sport Publicat: 26 ianuarie 2022, 12:42

Comentarii
Ladislau Boloni i-a făcut praf pe fotbaliştii români! „Să mă ierte jucătorii, dar nu găsești unul talentat în fotbalul românesc

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

„Nu am curajul să afirm că știu lotul echipei naționale 100%, dar am în fața ochilor jucătorii și posibilitățile pe care această echipă le au. Echipa României poate face un meci deosebit de bun, ca imediat după să clacheze. Ce mă enervează cel mai mult în această privință e că ne inflamăm când batem echipe precum Luxemburg cu 3-0. Eu văd nivelul mai sus.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Am curajul să spun asta: cunosc mirosul vestiarului din Occident, pretențiile să poți ajunge acolo. Eu știu ce trebuie să le spun jucătorilor, văd calitățile lor. O singură calitate caut la jucători. Una singură, dar aia să fie de nivel internațional.

Ladislau Boloni: „Nu găsești un jucător talentat în fotbalul românesc”

Astăzi, din păcate, în echipa națională a României, capabilă să facă meciuri foarte bune, dar și inexplicabil de slabe, tristețea este – să mă ierte jucătorii, nu arăt absolut deloc cu degetul către ei – că nu găsești un jucător talentat în fotbalul românesc.

Este opinia mea. Sigur, aprecierile mele pot fi greșite. Ultimii jucători de anvergură internațională sunt Cristi Chivu și Adi Mutu. Greșesc cumva? Și asta a fost acum aproape 15 ani!”, a spus Boloni.

Planul pe care îl avea Ladislau Boloni la echipa naţională

Antrenorul a dezvăluit ce planuri avea cu echipa naţională şi cu Adrian Mutu. Voia ca Briliantul să fie secundul său pentru a-l pregăti ca pe viitor să fie selecţioner cu puteri depline.

Reclamă
Reclamă

„Sper că nu-l jignesc pe Mutu, poate să-l pregătesc ca viitor selecţioner. Dacă eu nu voiam să vin la echipa naţională nu ne-am fi văzut aici. Ştiam că e o posibilitate foarte frumoasă să mă urc în ultimul tren”, a mai spus Boloni.

Antrenorul a făcut şi o declaraţie de dragoste pentru România şi a dezvăluit că a refuzat mai multe oferte în timpul negocierilor. „Am refuzat oferte din Grecia şi Slovacia. România e ţara mea. Am buletin românesc, pe ăla îl arăt la graniţă. Nu pot să afirm că ştiu lotul echipei naţionale, dar ştiu ce fel de jucători are România,, putem”, a mai spus Boloni.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:09 15 aug.

VIDEORadu Drăgușin, debut excelent la Fiorentina! Nota primită de stoperul român, după un meci în care a pasat decisiv

23:52

Răspunsul lui Mihai Stoica la întrebarea dacă e invidios pe Craiova fiindcă s-a calificat într-o grupă europeană!

23:47

Cristiano Ronaldo pe locul 3, Lukaku pe locul 2! Cum arată clasamentul all-time al sumelor cumulate date pe jucători

23:31

Andrei Borza, integralist în surpriza începutului de sezon în Turcia! Cum s-a descurcat în Galatasaray – Corum 2-2

23:30

FC Argeș – Farul 1-1. Remiză spectaculoasă la Mioveni

23:21

David Popovici, European de vis! Ce premiu i-a mai fost acordat, după ce a luat aurul la 100 şi 200m liber şi a intrat în istorie

1 Mourinho a decis! Doi jucători, out de la antrenamente și scoși la vânzare! Real face record: peste 200 de milioane de euro 2 Patronul cu Bentley din fotbalul românesc, luat la rost de jucători, în vestiar: „Bă, tu nu ne dai salariile? Cum e posibil?” 3 Gigi Becali a anunțat o schimbare majoră la FCSB: „Nu mai suflă nimeni”. Ce se va întâmpla de la meciul următor 4 Transfer pentru Florinel Coman. Merge să se bată cu Radu Drăguşin! 5 Ce înălţime are David Popovici, ce greutate are şi cât poartă la picior. Detalii inedite: de ce trezeşte mereu la 4:30 6 E gata! Poate începe construcţia super-stadionului din România! Va fi al doilea cel mai mare după Arena Naţională
Citește și