Închide meniul

Lăudat de Denis Alibec, Mirel Rădoi a avut o reacţie pe măsură. "Cel mai important este respectul faţă de colegii lui"

Iulian Focșăneanu Publicat: 3 septembrie 2020, 15:52

Comentarii
Lăudat de Denis Alibec, Mirel Rădoi a avut o reacţie pe măsură. "Cel mai important este respectul faţă de colegii lui"

Mirel Rădoi i-a răspuns lui Denis Alibec

Antrenorul primei reprezentative i-a răspuns atacantului Astrei. Rădoi a ţinut să anunţe că golgheterul giurgiuvenilor trebuie să îl impresioneze prin ceea ce face pe teren.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi, răspuns pentru Denis Alibec

"Nu ştiu dacă neapărat sunt cel mai bun. Acum simte încrederea staffului ca de altfel toţi jucătorii. În aceste zile am încercat să avem o relaţie sinceră şi pentru unii contează foarte mult. Cred că cel mai important în momentul de faţă este respectul faţă de colegii lui şi echipa naţională. Contează mai puţin ce spune despre staff. Contează mai mult să pună în aplicare ceea ce facem la antrenament", a spus Mirel Rădoi la conferinţa de presă.

Reacţia lui Rădoi vine la o zi după ce Alibec a dezvăluit că este impresionat de modul în care se lucrează acum în cantonamentul naţionalei.

"Nu am spus niciodată de vreun antrenor al naţionalei dacă îmi place sau mi-a plăcut, dar, sincer, cred că Mirel Rădoi este cel mai bun cu care am lucrat până acum", declarase Denis Alibec.

Naţionala României va juca vineri, de la ora 21:45, împotriva selecţionatei Irlandei de Nord. Meciul din Liga Naţiunilor va fi în format LIVE TEXT pe antenasport.ro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:11
EXCLUSIVReacţia lui Leo Grozavu după ce Valeriu Iftime a vorbit despre varianta Denis Alibec la Botoşani!
19:00
Panică la Barcelona, înainte de Supercupa Spaniei. Lamine Yamal a lipsit de la antrenament
18:42
VIDEOFlorinel Coman a marcat pentru Al Gharafa. Primul gol după aproape un an
18:08
Anunțul lui Andrei Nicolescu, după ce jucătorul dorit de Dinamo a ajuns la Rapid: „Nu intrăm în licitații”
17:53
EXCLUSIVValeriu Iftime a dezvăluit de unde a plecat gluma lui Gigi Becali cu şampania
17:38
Hansi Flick, reacție fermă după ce i-a „furat” jucătorul lui Cristi Chivu: „Are multă calitate”
1 Gigi Becali s-a întâlnit în trafic cu un fost fotbalist al FCSB şi a răbufnit: “Am pierdut 20 de milioane de euro din cauza ta!” 2 Gigi Becali a anunțat un nou transfer la FCSB. „Ordinul” dat în direct: „Dăm bani, nu e problemă” 3 “Să meargă la puşcărie!” Laszlo Balint a răbufnit: “E de neiertat” 4 Ofertă uriaşă pentru Universitatea Craiova, pentru Steven Nsimba! Anunţ de ultimă oră 5 Universitatea Craiova a anunţat primul transfer al anului: “Unul dintre cei mai valoroşi” 6 Cristi Chivu, descris de italieni în doar trei cuvinte după ce Inter a dat recital în primul meci din 2026
Citește și