Ramos a fost rezervă în meciul dintre Spania şi Kosovo, din preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2022. Fundaşul de 35 de ani a intrat în minutul 86, la scorul de 3-1. În scurta perioadă petrecută pe teren a suferit o leziune musculară.
Sergio Ramos s-a accidentat la echipa naţională
"După testele efectuate astăzi, căpitanul nostru, Sergio Ramos, a fost diagnosticat cu o leziune musculară la piciorul stâng. Așteptăm să vedem evoluția stării lui", se anunţă în comunicatul campioanei Spaniei.
"Medicii mi-au confirmat că am suferit o leziune musculară. Din păcate, nu voi putea ajuta echipa în aceste momente grele. Nu o să pot să intru pe teren, dar voi munci din greu", a fost mesajul transmis de căpitanul Realului pe contul său de Instagram.
În condiţiile date, Sergio Ramos ratează sigur meciul cu Eibar, de sâmbătă. Dacă nu se va putea antrena în următoarele două săptămâni, fundaşul golgheter nu va putea juca în cele mai importante dispute ale Realului din acest sezon.
Madrilenii au o "dublă" de senzaţie cu Liverpool, în sferturile de finală ale UEFA Champions League. Meciul tur se joacă în Spania, pe 6 aprilie, iar returul o săptămână mai târziu. Între aceste partide este programat chiar El Clasico. Real Madrid – Barcelona se va disputa pe 10 aprilie!
- Sergio Ramos a suferit o leziune musculară
- S-a accidentat în meciul Spania - Kosovo
- Inter Club d'Escaldes - FCSB e în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY (15 iulie, 21:30)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- “Vreau să cred că EURO nu a fost o întâmplare”. Eric de Oliveira o vede pe România la World Cup 2026
- “Putem bate Austria şi Bosnia” Ionel Dănciulescu a spus pe cine s-ar baza pentru atacul echipei naţionale!
- Costin Curelea, prezentat oficial ca selecționer al naționalei U21: „Obiectivul e calificarea. Nu fac promisiuni mari”
- OFICIAL | România a coborât în clasamentul FIFA! Pe ce loc se află “tricolorii” lui Mircea Lucescu
- Programul României U21 în preliminariile EURO 2027! “Tricolorii” încep o nouă campanie în septembrie