"Lumea stătea în picioare, pe jos, pe garduri!" George Puşcaş a vorbit despre cel mai emoţionant moment de la naţionala României

Antena Sport Publicat: 6 septembrie 2020, 8:10

Comentarii
"Lumea stătea în picioare, pe jos, pe garduri!" George Puşcaş a vorbit despre cel mai emoţionant moment de la naţionala României

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Puşcaş şi-a adus aminte atmosfera incredibilă creată de fanii români. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"A fost debutul meu, a fost prima mea selecţie şi invazia de suporteri după meci a fost incredibilă. A fost ca şi cum am jucat acasă, o mulţime de români. Pasiunea suporterilor pentru echipa naţională e imensă.

Ţin minte că stadionul era unul mic şi cu foarte puţine tribune. Lumea sătea în picioare, pe jos, pe garduri. Era plin de suporteri, cântau, era o atmosferă frumoasă. Mi-au zis să le dăm tricoul, tot ce ţine de România. Pasiune mare şi ne-am bucurat că suporterii iubesc echipa naţională", a spus Puşcaş pentru frf.ro

Puşcaş a mai avut parte de o experienţă similară şi la Campionatul European de tineret din 2019.

"A fost ceva superb, oriunde am jucat se vedea doar galben în tribune. Erau foarte mulţi români care ne susţineau", a mai spus Puşcaş. 

Reclamă
Reclamă

George Puşcaş a marcat cu Irlanda de Nord

George Puşcaş a marcat golul României în partida cu Irlanda de Nord. 

"Faptul bun este că ne-am creat ocazii. Am avut posesia, am fcut un joc bun. Este un rezultat nedrept. Trebuie să ne mobilizăm mai bine şi să stăm cu capul sus. Este supărtor pentru toată lumea să pleci doar cu un punct. Am dat totul. Astăzi nu ne-a ieşit şi sperăm ca meciul următor să facem un joc şi mai bun şi să câştigăm.

Am avut multe ocazii, puteam să marcăm mai mult. S-a terminat 1-1 şi trebuie să plecăm cu capul sus, iar la următorul meci să marcăm mai mult. Trebuie să schimbăm faţa rezultatului, pentru că jocul a fost unul bun. Am atacat mereu şi am rămas cu mai puţini oameni în apărare", a declarat George Puşcaş după meciul cu Irlanda de Nord. 

Reclamă

Austria – România va fi live text pe antenasport.ro, luni, de la ora 21:45. 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:12

Gigi Becali a revenit în forță: schimbările din echipa de start a FCSB-ului, la meciul cu Petrolul

19:03

Carlos Alcaraz, OUT de la Roland Garros! Ibericul cucerise trofeul la Grand Slam-ul parizian în 2024 şi 2025

19:02

FCSB – Petrolul LIVE TEXT (20:30). Campioana, la primul meci după plecarea lui Mirel Rădoi. Echipele de start

18:56

Andrei Nicolescu a făcut anunțul cu privire la viitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo: „Vom accepta să plece”

18:50

VideoCum arată Miami, oraşul care va găzdui 7 meciuri la World Cup 2026! Finala mică a Mondialului se va juca aici

18:35

Cristi Chivu e gata să dea lovitura la Inter! Transfer de 50 de milioane de euro

1 300.000 de euro pentru un nou contract. Cum l-a convins Gigi Becali pe Chiricheş să semneze: “Eu am spus la nervi” 2 Ciprian Deac şi-a dat acordul şi semnează. Ce se întâmplă cu veteranul de la CFR Cluj 3 „Acord total!” Conducerea lui Inter îi face toate poftele! Lovitură de proporții pentru Chivu 4 “Ne poate duce în Europa”. Gheorghe Mustaţă şi-a ales favoritul pentru banca FCSB-ului: “Asta e propunerea mea” 5 Dinamo, gata să forţeze pentru primul transfer al verii. Ţinta stabilită de Zeljko Kopic 6 “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba
Citește și