Mandatul lui Mirel Rădoi la naţională se apropie de final! Gabi Balint e categoric: “Va trebui să plece în septembrie!”

Dragoș Vasile Publicat: 7 iunie 2021, 22:57

Comentarii
Mandatul lui Mirel Rădoi la naţională se apropie de final! Gabi Balint e categoric: Va trebui să plece în septembrie!

Mirel Rădoi, desfiinţat de Florin Prunea

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mandatul lui Mirel Rădoi la naţională se apropie de final. Gabi Balint este de părere că actualul selecţioner trebuie schimbat în septembrie dacă naţionala nu va obţine rezultate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mandatul lui Mirel Rădoi la naţională se apropie de final! Gabi Balint e categoric

“Rădoi e încăpățânat, nu se va schimba, așa s-a format el ca antrenor. Dar vreau să știu ce și-a propus și ce i-a reușit. Dacă și-a propus să debuteze jucători, a reușit, sunt vreo 4, dacă și-a propus să dea mai multe goluri decât adversarul, nu i-a ieșit deloc.

În septembrie, nu mai trece nimeni cu vederea rezultatele astea, toată lumea îi va spune că nu se mai poate dacă nu vor mai fi șanse la calificare, cred că nici el nu va dori să rămână. Va trebui să plece imediat, trebuie să-i dai șanse altui antrenor ca să pregătească cealaltă campanie”, a spus Balint la Digi Sport.

Mirel Rădoi nu renunţă după un nou eşec. „Avem pe ce construi!”. Tricolorii, învinşi de Anglia după 51 de ani

Mirel Rădoi nu renunţă după un nou eşec, al patrulea consecutiv pe banca reprezentativei tricolore. România a fost învinsă în deplasare, de Anglia, într-un amical de lux disputat la Middlesbrough.

“A fost o partidă destul de intensă, echilibrată, am avut situaţiile noastre. Am încercat să ne facem jocul, am reuşit pe început de meci. Din păcate, dacă sunt supărat în această seară, sunt supărat că ajungem în faţa porţii, dar nu reuşim să înscriem. A fost un joc echilibrat cu Anglia.

Reclamă
Reclamă

Mă bucur de acest joc în seara asta, avem pe ce construi în septembrie. Cred că putem discuta şi de acel penalty la Ivan. Spre deosebire de jucătorul lor, jucătorul nostru are o tăietură destul de mare. Cred că şi ei trebuie să ţină cont de aceste decizii”, a declarat Mirel Rădoi, după Anglia – România 1-0, la PRO X.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
2:30 20 iun.

Brazilia – Haiti LIVE VIDEO (03:30, Antena 1 şi AntenaPLAY). “Selecao” face spectacol şi fără Neymar. Echipele de start

2:06 20 iun.

Cinci lucruri după SUA – Australia 2-0, meciul în care americanii au arătat că știu (mult) fotbal

1:28 20 iun.

VideoCe lovitură a dat Bayern! Jucătorul transferat de lângă Man a dat cel mai rapid gol de la Mondial, după 68 de secunde

1:11 20 iun.

Video“Flower of Scotland” a cutremurat arena din Boston! Piele de găină înainte de Scoţia – Maroc

0:31 20 iun.

Scoția 0-1 Maroc LIVE VIDEO pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Saibari trece pe lângă dublă

0:02 20 iun.

VIDEOSUA – Australia 2-0. Americanii s-au calificat în şaisprezecimile Campionatului Mondial

1 Un nou transfer în Belgia după Olaru. Fotbalistul din Liga 1 și-a dat acordul 2 Se pregătește să fugă de la FCSB. Mihai Stoica: “Am mari dubii că vine la reunire” 3 Trabzonspor a decis: ce se întâmplă cu Denis Drăguş, după ce atacantul s-a înţeles cu Gigi Becali 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Răsturnare uriaşă de situaţie: Anderson Ceara nu mai ajunge la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul 6 Pierluigi Collina a dezvăluit cum l-a ales pe Istvan Kovacs să arbitreze meciul 1.000 de la Mondiale
Citește și