EXCLUSIV

Marele regret al lui Raul Rusescu, ajuns la 34 de ani

Dan Roșu Publicat: 19 septembrie 2022, 14:12

Comentarii
Marele regret al lui Raul Rusescu, ajuns la 34 de ani

Raul Rusescu, în timpul unui interviu / Antena Sport

Marele regret al lui Raul Rusescu, ajuns la 34 de ani! Ruse regretă puţinele meciuri adunate pentru naţionala României. Atacantul Concordiei Chiajna speră că va adăuga şi alte meciuri printre tricolori, pe lângă cele 10 pe care şi le-a trecut în cont.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rusescu a marcat un singur gol pentru România şi are un mesaj clar pentru Edi Iordănescu: nu a renunţat la echipa naţională, care oricum duce lipsă momentan de atacanţi, singurul în formă fiind Denis Alibec.

Marele regret al lui Raul Rusescu, ajuns la 34 de ani

“Pot să spun că m-am bucurat de fiecare minut pe care l-am prins la echipa naţională. Mi-aş fi dorit ca în cariera mea să includ mai multe meciuri. Asta nu înseamnă că pe viitor nu pot să revin la echipa naţională.

Cred că echipa naţională este, în ultimii ani, într-o schimbare continuă, dar am încredere şi sper că putem să reuşim să ajungem din nou la performanţe notabile. Fotbalul este un sport frumos care oferă surprize, nu ştii ce se poate întâmpla”, a spus Rusescu, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Trei campionate a luat Rusescu cu FCSB şi Urziceni, iar acum joacă la Concordia Chiajna în Liga 2. Rusescu are 10 selecţii la naţionala mare a României şi a reuşit să înscrie un singur gol.

Reclamă
Reclamă

România, pe ultimul loc în grupa de Nations League

România, cu Edi Iordănescu pe bancă, riscă să retrogradeze în Liga C din Nations League. Tricolorii sunt într-un moment teribil după ce au suferit o umilință incredibilă în Giulești. România – Muntenegru a fost 0-3, Stefan Mugosa fiind autorul unui hat-trick (42, 56, 63).

Naționala României este pe ultimul loc în grupă, cu 3 puncte. În această campanie, trupa lui Edi Iordănescu a pierdut ambele meciuri cu Muntenegru (0-2, 0-3) și a cedat în Bosnia (0-1). Singurul succes a fost înregistrat în Giulești, cu Finlanda, scor 1-0, în direct la Antena 1 și Antena Play.

Antena 1 a cumpărat drepturile pentru meciurile echipei naţionale de fotbal a României pentru următorii 6 ani. Duelul cu o miză uriaşă, Finlanda – România, care este programat pe 23 septembrie de la ora 21:45, va fi pe Antena 1 şi AntenaPLAY.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine poate fi eroul României în meciul de baraj cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:11

Surpriză uriaşă la Miami! Iga Swiatek, OUT încă din turul 2. Din 2021 nu a mai păţit asta

9:59

VideoLuka Doncic, magistral! A ajuns la 100 de puncte în 24 de ore după Los Angeles Lakers – Miami Heat: “Eram obosit”

9:58

Genialul Ronnie O’Sullivan scrie istorie. A reușit cel mai mare break din toate timpurile

9:31

Seară de vis pentru fotbalul englez. Premier League, la un pas de 5 locuri în UCL

9:20

Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent”

9:18

Încă un record uriaş pentru marele LeBron James: meciul 1.611 în NBA

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 3 OFICIAL | Lovitură uriaşă pentru Real Madrid: Thibaut Courtois, OUT 4 Decizia luată de Costel Gâlcă pentru duelul CFR Cluj – Rapid, după decesul tatălui lui 5 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 6 Au pierdut cu 2-7, s-au plâns de drumul de la vestiar și spun că-n Anglia nu se joacă așa: “Presezi, dar mingea dispare”
Citește și