Marian Aliuţă a anunţat unde ar putea antrena Edi Iordănescu după EURO 2024: “Îşi doreşte un pas înainte”

Dan Roșu Publicat: 26 martie 2024, 12:16

Comentarii
Marian Aliuţă a anunţat unde ar putea antrena Edi Iordănescu după EURO 2024: Îşi doreşte un pas înainte

Marian Aliuţă, în timpul unui meci - Hepta

Marian Aliuţă a anunţat unde ar putea antrena Edi Iordănescu după EURO 2024. Fostul jucător de la FCSB susţine că selecţionerul va renunţa la naţionala României, după competiţia din Germania şi că va alege ţările arabe.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La conferinţa de presă susţinută înainte de meciul cu Irlanda de Nord (1-1), Iordănescu a specificat că negocierile cu Federaţia Română de Fotbal vor avea loc după amicalul cu Columbia, ce se va disputa marţi, de la ora 21:30, live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Marian Aliuţă a anunţat unde ar putea antrena Edi Iordănescu după EURO 2024

“Eu cred că Edi Iordănescu își dorește să facă un pas înainte, să antreneze la un club, unde să lucreze zi de zi și cred că își dorește un contract mai mare. Este șansa lui.

Tot printr-o țară arabă cred că se gândește. Cred că își dorește un contract bun pe afară și să aibă continuitate”, a spus Aliuţă, citat de sport.ro.

Edi Iordănescu, anunț important despre prelungirea contractului cu echipa națională

Edi Iordănescu a făcut un anunț important despre prelungirea contractului cu echipa națională. Selecționerul României a vorbit despre negocierile cu Federația, pentru un nou contract.

Reclamă
Reclamă

Selecționerul echipei naționale a dezvăluit că se va întâlni, cel mai probabil, după această acțiune cu reprezentanții Federației Române de Fotbal, pentru a discuta despre o nouă ofertă. Totodată, acesta a dat asigurări că „România are prioritate”.

„(n.r. A avut loc o discuție pentru prelungirea contractului?) Pentru mine asta nu este o problemă. După cum președintele Federației a spus, după această acțiune vom avea probabil o discuție.

Important este să pregătim cât mai bine aceste două acțiuni, dar și cantonamentul centralizat din Germania. Totul va fi la cel mai bun nivel. Mai departe, vom vedea ce va fi. Dar vă asigur că România are prioritate în sufletul meu, vom vedea și ce gânduri are Federația. Vom vedea ce se va întâmpla cu noile obiective, iar apoi voi lua o decizie.

Reclamă

Eu sunt un om și un antrenor, în mod special, care își asumă responsabilități. Dar pentru a face asta trebuie să văd cum vede Federația continuarea.

Vreau să rămânem concentrați pe ceea ce avem de făcut. Contractul meu e cel mai puțin important acum. E foarte important ce vor face acum băieții, după ce se vor întoarce la club și până în mai”, a spus Edi Iordănescu, la conferința de presă premergătoare partidei cu Irlanda de Nord.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:30

LIVE TEXTFC Argeş – Dinamo 0-0. “Câinii” vor să pună punct seriei de cinci înfrângeri la rând în Liga 1

19:27

PSV – Utrecht 4-3. Nebunie de meci la Eindhoven. Dennis Man, cu o mână pe titlul din Olanda

19:25

VIDEONacional – Estrela Amadora 2-0. Eșec pentru echipa lui Ianis Stoica. Românul, schimbat la pauză

19:20

Real Madrid, lovitură în lupta pentru titlu cu Barca. Arbeloa a băgat toate vedetele cu Mallorca, dar degeaba

18:44

Lovitură grea pentru fotbaliștii din Germania. Au nevoie de aprobarea armatei să plece din țară

18:41

Bayern Munchen, victorie dramatică înainte de meciul cu Real Madrid din UCL. Scorul era 0-2 în min. 80

1 EXCLUSIV“Zici că a venit Ceauşescu”. Scandal la spital, după decizia luată în urma infarcturilor lui Mircea Lucescu 2 Mircea Lucescu l-a sunat pe fiul Răzvan şi a avut o cerinţă specială, după infarctul suferit 3 O nouă plecare de la FCSB. Familia fotbalistului merge la Gigi Becali: “Trebuie să intervenim” 4 UPDATEToate detalii despre starea lui Mircea Lucescu, după infarctul suferit 5 EXCLUSIVPițurcă, după anunțul lui Miruță: „Buget de 15 milioane € și 30.000 de fani” Străinii interesați să investească la Steaua 6 Absenţe importante la Universitatea Craiova pentru meciul cu CFR Cluj
Citește și