Mesajul direct al lui Mircea Lucescu pentru Gigi Becali. Dezvăluirea făcută de patronul FCSB

Dan Roșu Publicat: 11 decembrie 2024, 8:41

Comentarii
Mesajul direct al lui Mircea Lucescu pentru Gigi Becali. Dezvăluirea făcută de patronul FCSB

Colaj Gigi Becali şi Mircea Lucescu - Profimedia Images

Mircea Lucescu şi Gigi Becali s-au aflat faţă în faţă şi au discutat pentru câteva minute, în timpul unui eveniment. Finanţatorul de la FCSB a dezvăluit ce i-a spus selecţionerul României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Il Luce l-a lăudat pentru rezultatele pe care le obţine cu jucători români la FCSB, un lucru care îl ajută pe selecţioner şi la echipa naţională. Târnovanu, Șut, Olaru, Bîrligea și Miculescu au ajuns la naţională la ultima acţiune, dubla cu Kosovo şi Cipru din Nations League.

Mircea Lucescu, mesaj pentru Gigi Becali

“Mi-a zis că fac o treabă extraordinară, pentru că îl ajut şi pe el. Nu-şi dă seama cum am putut să fac lucrul ăsta, să fac selecţia cu jucători români, care să se îmbine bine în teren, să aibă o relaţie de joc. Să fac în continuare lucrul ăsta. Asta mi-a spus, că îl ajut foarte mult”, a spus Becali.

Pentru meciurile menţionate mai sus, FCSB a avut 5 jucători la lot pentru prima oară după 2 ani şi jumătate. În iunie 2022, Edi Iordănescu îi convoca pe Târnovanu, Iulian Cristea, Florin Tănase, Octavian Popescu și Olaru.

Gigi Becali a anunţat în ce condiţii îl vinde pe Daniel Bîrligea

Pe de altă parte, Gigi Becali a vorbit şi despre situaţia în care îl va vinde pe Daniel Bîrligea, dar şi despre ce sumă ar fi dispus să ofere pentru Louis Munteanu.

Reclamă
Reclamă

Bîrligea a înscris 15 goluri şi a oferit 3 pase decisive în cele 27 de meciuri din toate competiţiile. Becali speră să bată recordul Ligii 1 şi să încaseze 15 milioane de euro pe atacantul de 24 de ani.

„Cum să îmi pară rău? Dacă iau 15 milioane pe Bîrligea după ce am dat 2 milioane, cum să îmi pară rău? Eu nu îl pierd, câştig 15 milioane. De ce l-am luat, numai să joace fotbal? L-am luat să iau bani pe el. Nu? El şi-a făcut datoria. Cum şi-a făcut şi Baeten, cum şi-a făcut şi Popa, cum şi-a făcut şi Phelipe…

(Dacă luaţi 15 milioane pe Bîrligea, daţi 5 milioane pe Louis Munteanu?) Dau un milion şi jumătate. Nu, el e un jucător valoros şi îl vreau, dar nu e un jucător de cinci milioane. Înţelegi, nu e jucător de 5 milioane! Maximum 2 milioane, dar dacă el nu mai dă goluri şi ratează 11 metri şi dă din a doua… scad la 1.5 milioane„, a mai spus Gigi Becali.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:23

Costel Gâlcă știe cum se poate impune cu FC Argeș: “O să avem ocazii”

16:07

Recordul lui Usain Bolt, în pericol? Performanța realizată de marea speranță a sprintului mondial

16:07

Victorie mare pentru Genoa. Echipa patronată de Dan Șucu, pas important în salvarea de la retrogradare

15:58

CFR Cluj – Dinamo LIVE TEXT (21:00). “Câinii” vor să scape de ultimul loc. Echipa lui Pancu încă speră la titlu

15:47

Fostul antrenor al FCSB-ului recunoaște că Gigi Becali a adus jucători peste capul lui: “Am spus nu”

15:44

Se anunță o surpriză uriașă la naționala Italiei! Poate reveni în antrenorat la 74 de ani pentru a deveni selecționer

1 Klopp revine pe bancă. A bătut palma cu un club și a stabilit primul transfer: Erling Haaland 2 Patronul lui PAOK a decis: 8 milioane de euro pentru Răzvan Lucescu 3 O nouă tragedie în fotbalul românesc! A murit în accident de mașină 4 Gigi Becali l-a avertizat pe Mirel Rădoi, după FCSB – Oţelul 4-0: “Chiar dacă mă cert cu el, nu îl las”. Ce jucător a criticat 5 Gigi Becali, contrazis în direct de Mihai Pintilii, după FCSB – Oţelul 4-0: “Zi adevărul! Vă e ruşine să ziceţi” 6 FCSB – Oțelul 4-0. Roş-albaştrii, show pe Arena Naţională. Cel mai bun meci sub comanda lui Mirel Rădoi în play-out
Citește și