Mihai Stoichiţă l-a înjurat ca la uşa cortului pe Adi Mutu, spre stupefacţia jurnaliştilor aflaţi în sala de conferinţe. Reacţia "Briliantului"

Iulian Focșăneanu Publicat: 13 octombrie 2020, 21:09

Comentarii
Mihai Stoichiţă l-a înjurat ca la uşa cortului pe Adi Mutu, spre stupefacţia jurnaliştilor aflaţi în sala de conferinţe. Reacţia "Briliantului"

Adrian Mutu nu a putut sta pe bancă la meciul României U21

Fără a realiza că este filmat, directorul tehnic al FRF s-a uitat la telefon și imediat l-a înjurat pe selecționer. "F***** în gură, Mutule! Te dau afară", a spus Stoichiță, spre surprinderea jurnaliștilor prezenți în sală.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoichiță l-a înjurat pe Adrian Mutu

UPDATE 00:30: Mihai Stoichiță și-a cerut scuze pentru jignirile aduse lui Adi Mutu!

Doresc să îmi cer scuze public pentru reacția mea dinaintea conferinței de presă, îmi cer scuze pentru limbajul folosit. Era doar o glumă cu selecționerul U21, Adrian Mutu, surprinsă într-un moment în care nu știam că microfoanele sunt pornite. Acest lucru nu reprezintă însă o justificare. Adrian Mutu se bucură de întreg respectul meu pentru întreaga muncă pe care o depune la conducerea selecționatei de tineret a României. El o știe, am vorbit cu el după acest moment. Regret reacția pe care am avut-o”, a transmis Stoichiță prin intermediul FRF.

"Briliantul" a avut o intervenție din izolare și nu s-a arătat afectat de acest episod. A ținut să asigure că acest derapaj a veni sub formă de glumă.

"L-am felicitat şi am vorbit puţin. I-am spus că 4-3-2 era mai bine, decât 4-4-1 repriza a doua. În nea Mihai am încredere. Am şi o superstiţie. Pe nea Mihai, înainte de toate meciurile, îl pun să vorbească cu echipa, iar dânsul are cuvintele la el", a declarat Adi Mutu pentru Telekomsport.

Reclamă
Reclamă

Selecționerul României U21 nu a stat pe bancă după ce au fost depistate două cazuri de Covid-19 în lot. Chiar dacă el a fost testat negativ, a decis să nu își asume niciun risc.

"Nu cred că aş fi stat pe bancă nici la meciul cu Danemarca, vorbind cu preşedintele, eu fiind contact direct cu antrenorul meu secund i-am spus că e mai bine şi mă simt responsabil să nu mă duc acolo între băieţi pentru că acum sunt bine. Nu am niciun simptom, dar perioada de incubaţie a virusului este de 1 şi 7 zile. Nici acasă nu mă duc până vineri, când voi face din nou un test. Abia după ce sunt negativ voi pleca acasă", a mai spus Mutu.

Rezultatul înregistrat cu Malta U21 nu a ajutat-o prea mult pe reprezentativa tricoloră. Pentru a se califica la turneul final, România U21 este obligată să o învingă pe Danemarca U21, în ultimul meci din grupă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:35

Lovitură înainte de Barcelona – Atletico, meciul care va fi arbitrat de Istvan Kovacs! Cine va fi marele absent

19:21

FotoSe naște o nouă forță în Italia! După Leipzig și Salzburg, Red Bull vrea să construiască o nouă putere

19:13

Liverpool a luat decizia în ceea ce îl privește pe Isak, înaintea meciului cu PSG din Champions League

19:10

Gigi Becali vrea să dea lovitura în procesul de 37 de milioane de euro cu Steaua! Anunțul făcut de avocatul FCSB

18:49

Mesaj șocant pentru Mircea Lucescu, aflat în stare critică: “Nu m-ai lăsat să-mi iau rămas-bun de la mama”

18:44

Decizia a fost luată. Cine va fi selecționerul României, după ce Hagi și Iordănescu au rămas în „finală”

1 UPDATEMircea Lucescu nu mai poate fi operat! Ultima decizie luată de medicii care se ocupă de fostul selecționer 2 Conducerea lui U Cluj, mesaj clar pentru Dan Nistor, după ce mijlocaşul i-a făcut praf pe jucătorii Rapidului 3 Cine este Marius Andronache, medicul cardiolog adus de Răzvan din Franța să-l trateze pe Mircea Lucescu 4 Dramă în fotbalul românesc. S-a stins unul dintre acționarii din Liga 1 5 Remarcatul lui Cristi Săpunaru după Craiova – CFR Cluj 2-0: “Îmi place enorm de mult”! Îl vrea şi la naţională 6 Ce se întâmplă cu Mircea Lucescu după CT-ul la care a fost supus? Decizia de ultimă oară luată de medici
Citește și